Workshop Permanento – cvičení pro správné fungování těla i duše

16. leden 2022 – 17:00 - 20:00Kateřina Machačová

Chci se zúčastnit semináře

16. leden 2022 – 17:00 - 20:00
1200 Kč

Přihlásit se

Workshop Permanento

Cvičení PERMANENTO:

Cvičení PERMANENTO se vrací na samý začátek motorického vývoje, efektivně kompenzuje nejčastější neřesti současného uspěchaného života a napomáhá správnému fungování a harmonizaci organismu jako celku. Přirozeně zpevňuje či opravuje základy, ze kterých každý pohyb vychází – ať už funkční nebo sportovní.

 

Jak funguje princip tohoto cvičení? Permanento cíleně stimuluje důležitá mozková centra zajišťující správné fungování a harmonizaci organismu jako celku. Jednotlivé pohyby aktivují původní reflexivní motorické vzorce. Naše tělo se tak postupně zbaví sekundárních motorických vzorců, které vznikly v průběhu života, zbytečně zatěžují náš organismus a mohou být příčinou nejrůznějších komplikací nejen pohybového aparátu. Postupně se tak navrátíte k původnímu nastavení organismu, k sobě samým. Změny brzy pocítíte ve všech oblastech života. Více o cvičení najdete zde: www.permanento.cz.

Vznik ovlivnila práce a publikace autorů Tima Andersona a Geoffa Neuperta, zejména pak kniha s názvem Pressing RESET: Original Strength Reloaded.

 

Proč je tak důležité se hýbat permanentně? Protože v dnešní době každodenně poškozujeme naše těla sezením, spěchem nebo stresem. Proto potřebujeme něco, co nám pomůže negativní dopady těchto neřestí každodenně kompenzovat. V podstatě jde o hygienu těla pro moderní způsob života. Stejně jako si čistíme zuby, aby se nezkazily. Všichni víme, že diety nefungují… a s pohybem to je úplně stejné!

 

Každým cvičením:

 • přirozeně zpevníte hluboký stabilizační systém
 • zaktivujete optimální zapojování těch nejdůležitějších svalů
 • zlepšíte funkci rovnovážného ústrojí
 • zkvalitníte propojení mozkových hemisfér
 • posílíte svalové skupiny s tendencí k ochabování
 • protáhnete svalové skupiny s tendencí ke zkracování
 • zbavíte se nerovnováhy všeho druhu
 • prodloužíte životnost vašeho těla
 • všechny vaše pohyby budou efektivnější a úspornější a vy získáte novou energii

 

Pro koho je cvičení vhodné? Pro všechny bez ohledu na věk, kondici nebo zájmy.

Na své si přijdou zejména ti, kdo:

 • sportují a kromě lepších výkonů chtějí sportovat bez zranění či bolestí co možná nejdéle
 • sportovat nestíhají a chtějí si udržet kondici, aby pro ně bylo příležitostné sportování příjemné
 • sport jako takový nemusí, ale chtějí, aby jim bylo jejich tělo oporou pro jiné oblíbené aktivity

 

 

Organizační informace

Termín: neděle 16.1.2022 od 17 do 20h
Cena: 1 200 Kč (zahrnuje materiály na doma, občerstvení, individuální přístup zaručen – 2 lektorky na max. 12 účastníků, možnost využít příspěvek ZP)

„Pochopíte proč a naučíte se jak!“

 

 

 

Kateřina Machačová

Jmenuji se Kateřina Macháčová, založila jsem POHYB PRO ŽIVOT a vytvořila koncept cvičení PERMANENTO. Ráda se hýbu, píšu, přednáším, vymýšlím nové věci a pracuji s lidmi! Mým cílem je šířit vše, co o pohybu vím, a rozhýbat i nerozhýbatelné. Mohu vás naučit nový způsob cvičení, který se vrací na samý začátek motorického vývoje, efektivně kompenzuje […] Více

Chci se zúčastnit semináře

16. leden 2022 – 17:00 - 20:00
1200 Kč

Přihlásit se
Zařazeno v: Cvičení

Další semináře

Petra Visser Petra Visser

Tento workshop nabídne pokračování do praxe a teorie tradiční Ashtanga jógy. Přidat se může každý, tento workshop je vhodný pro úplné začátečníky i pro lidi, kteří chtějí prohloubit svou praxi a porozumění ashtanga józe. Může a nemusí navazovat na Kurz Ashtanga jóga Basic 1 a 2, v případě, že jste se přechozích kurzů nezúčastnili, určitá znalost ashtanga jógy je výhodou, ale ne nutností.

Detail semináře