Michaela Petersen

Zajíma se o Osobní rozvoj

Mé srdce rozeznívá osobní motto „Cesta je život a život je cesta“ a díky toulavým botám jsem stále v pohybu – podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale dnes cestuji a provázím na cestách, tančím, vedu rituály vycházející z moudrosti starých národů, pracuji s tarotem, můžete ke mně přijít na osobní konzultace.

Studium fakulty tělovýchovy a sportu na Karlově univerzitě jsem si nechala rozmluvit, je přece zapotřebí dělat něco pořádného! Ale ani jako inženýrku vodohospodářku mě neopustila touha po pohybu a objevování světa. Na mnoho let jsem zakotvila v Dánsku, kde jsem vedla pohybové a sebepoznávací semináře. Prošla jsem tu rovněž výcvikem psychologie práce s klientem a intenzivním tréninkem důvěry v to, co slyším, vidím a cítím. Absolvovala jsem rovněž kurzy komunikace se zvířaty nebo automatické kresby. Ve Španělsku jsem studovala energeticko-sluneční masáž.

První návštěvou Jižní Ameriky jsem si splnila sen a od té doby jsem tento světadíl navštívila mnohokrát – sama i s malými skupinkami lidí, které provázím za indiány Q´ero do Peru nebo za Toltéky a Mayi do Mexika, barevné Guatemaly a úžasné Kolumbie za léčiteli a šamany. Mohu se však s vámi vydat také poutní stezkou El Camino do Santiaga de Compostela, ukázat vám mystickou Galícii a mnoho dalších krásných míst plných energie. Každou cestu chápu jako možnost citlivě poznávat tamější kulturu, přírodu, lidi i sama sebe.

Má vášeň pro pohyb a tanec, cestování, moudrost přírodních národů, propojení s přírodou a komunikace se zvířaty se časem spojily v jeden proud a staly se mou prací i posláním.

Můžete jen tak naslouchat mým příběhům nebo se mnou cestovat jak po Evropě, Jižní a Střední Americe, tak po tajemném světě tarotových karet. Můžete se mnou tančit tanec nejrůznějších totemových zvířat, nechat se provést rituálem Despacho – poděkování Matce Zemi – nebo se při osobních konzultacích vydat na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

… Nusta
Tímto jménem mě jednoho večera nazvala indiánská babička Dona Maria pod posvátnou horou Machu Picchu v Peru. Nusta je v jazyce indiánů Quechua ženský princip nebo také horská princezna.