Oživení: rok pro lepší život

26. září - 29. květen 2019 – 18:00 - 21:30Martin Švihla

Chci se zúčastnit kurzu

26. září - 29. květen 2019 – 18:00 - 21:30
3000 Kč

Přihlásit se
Ztrácíte chuť do života? Hledáte jeho smysl v kolotoči každodennosti? Život i jeho smysl jsou ve vás. A tyto pravidelné večery vám je pomohou objevit a projevit. Budete překvapeni, jak jednoduché to může být.

 

Život se odehrává v našich tělech, ne v mysli nebo na sociálních sítích. Život je naplňující mystérium, ne intelektuální úvaha. Náš život se uskutečňuje skutky, ne chytrými řečmi.
Opravdová změna v našem životě nastane, když se změní náš postoj, chůze nebo způsob, jak naše tělo reaguje na podněty z okolí. Změníme se, když se změní naše konání, když proměníme znalosti na schopnosti. Když se životu nebudeme snažit pouze „rozumět“, ale také ho „pochopíme“, propojíme se s ním, dáme mu prostor a začneme žít.

Naše mysl může vytvořit prostor pro zdravé tělo a tělo může podpořit záměry mysli. Naše myšlení, cítění a konání může být v souladu. A život může se může vyvíjet k většímu pochopení toho, co se děje v nás a kolem nás, takže náš projev a činy budou svobodnější a efektivnější… Pokud si všimneme (všímavost/mindfulness) pár jednoduchých věcí a začneme s nimi pracovat.

 

Stručně a jednoduše:

Cíl večerů a seminářů: rovnováha těla, emocí a mysli pro lepší život
Jak: pohyb a zážitek, všímavost/mindfulness, prakticky a hravě
Nástroje: jednoduchá (a nenáročná) fyzická, dechová a komunikační cvičení, která umožní rozvíjet naše vnitřní kvality
Kdo: malá skupina (6-20 lidí), kteří chtějí objevovat svůj přirozený potenciál

(Cyklus Oživení je aplikací konceptu zážitkového firemního vzdělávání Aikido Management pro širokou veřejnost a osobní rozvoj.)

Cena cyklu (zbývajících 7 večerů): 2700 Kč
Co s sebou: pohodlné oblečení a přezůvky
Více informací: [email protected]

Jednotlivé večery Oživení v roce 2018/19 na sebe navazují, takže je můžete použít jako ucelený roční výcvik v použití mysli, srdce a těla.

Termíny večerů a seminářů v roce 2018/19

září
26.9.2018 Rovnováha těla a mysli (večer)

říjen
17.10.2018 Zvládání náročných situací (večer)

listopad
21.11.2018 Odpočinek a regenerace (večer)

leden
9.1.2019 Záměr a dosahování cílů (večer)
19.-20.1.2019 Energie a odpočinek (víkendový seminář)

únor
13.2.2019 Důvěra v sebe i druhé (večer)

březen
13.3.2019 Sebehodnota a osobní hranice (večer)

duben
10.4.2019 Pracovní prostředí a duševní hygiena (večer)

květen
4.-5.5.2019 – Emoce (zážitkový seminář pro tělo a mysl)
29.5.2019 Život v proudu (večer)

 

 

Reference

Potřebujete si odpočinout, načerpat energii a hlavně si to udržet? Pak je tento víkend pro Vás to pravé! Martin je skvělý průvodce a hlavně: efektivně, prakticky, jednoduše, udržitelně!!! To jsou hesla, kterými bych popsala Martinův přístup. Seminářem jsem loni touto dobou prošla a moc mi pomohl.

Ida Sára Keltnerová,

Aikido Management hodnotím na 1, velmi se mnou rezonuje přístup „no bullshit, pojďme si to prožít“ :-). Přínos toho dne byl pro mě obrovský, postupně to dostávám do těla s každým konfliktem.

Oldřich,majitel internetové firmy

Myslím, že jsem se díky Tvému semináři zbavil strachu z konfliktů. Tak jsem zvědavý, jak to půjde dál.

Václav F.,novinář

Na rozdíl od jiných školení, je možné v Aikido Managementu probíranou teorii okamžitě ve spolupráci s dalšími účastníky vyzkoušet. Právě v bezprostředním nácviku dovedností, které vede k jejich lepšímu osvojení, vidím největší přínos semináře. ... Formát školení Aikido Management pro mě zaujímá mezi jinými školeními výjimečné místo.

Bc. Libor Pecháček,projektový manažer SUSE Linux s.r.o.

Aplikace aikida v řešení konfliktů je skvělá myšlenka. Vše je pouze teorie, dokud si to na semináři s Martinem nevyzkoušíte osobně. Pro mne byly skvělé i jednoduché cvičení, odhalující základní komunikační vzorce, které nevědomě aplikujeme ať už ve vztahu s partnerem, v rodině a zejména na pracovišti a v běžné komunikaci. Literatury je spousta, ale tohle se musí zažít. Jedním slovem: Doporučuji.

Mgr. Aleš Výmola,grafik a filmař

Martinovi bych velice ráda poděkovala za přínosný seminář. Lektor je naprostým vzorem ve svém oboru – po celou dobu semináře Aikido Management bylo vidět, že to o čem hovoří, je výsledkem jeho mnohaleté a intenzívní práce na sobě a podle osvojených technik také žije. ... Velice přínosný byl pro mně nácvik nové strategie najití vnitřní rovnováhy, výchozího bodu pro jakékoliv jednání, důležitého nejen k získání uvolněnosti a lehkosti v jednání, ale i k dosažení plné koncentrace.

Dr. Michaela Karsten,paměťová expertka

Tvůj seminář byl prostě super, přes ten ukotvovací nádech-výdech, nohy a ty výměny, co jsme si tam zažily, se mi začlo dařit se do toho emočního prostoru líp dostávat a hlavně v něm zůstávat a hned neutíkat.
První dva měsíce po semináři byly hukot, než jsem se v tom trochu líp zorientovala, zpracovala to a osahala si odkud kam to sahá. Celý ten prostor je to prostě fakt skvělá hračka - děsně mě to baví. Pořád je to samozřejmě často kdo z koho, ale i to už je rozhodně větší zábava než dřív. Myslím, že bez toho semináře by mi to trvalo ještě hodně dlouho. Moc Ti děkuju!

Orientace v emočním prostoru

Naučila jsem se nenápadné techniky, jejichž pravidelné praktikování mi usnadňuje každodenní život. Už vím, jak se sebou "pracovat" ve stresových situacích, když jsem unavená, přepracovaná, když nedokážu vypnout hlavu nebo prožívám velké emoce. Všímám si signálů svého těla. Konečně jim umím naslouchat a reagovat na ně. Díky, Martine, za tvé jemné a trpělivé vedení.

Jana,lektorka a produkční

Jako vždy zaměření na tělo a tělesné procesy. V posledním týdnu jsem zažíval nebývalý klid ukotvení ve svém těle a několik velmi zajímavých vhledů toho, co se ve mě tělesně děje. Získal jsem dalších několik jednoduchých technik jak se uvolnit či zvýšit kontakt se svým tělem, čehož si vážím nejvíc. Když si porovnám mnoho různých relaxačních technik, které mívají mnoho kroků (typicky třeba autogenní trénink) a trvají třeba půl hodiny a srovnám to s dýcháním přes pusu a rozvolněným pohledem, tak ve výsledku je to stejné, ale praktičnost a rychlost použití nesrovnatelná. Takže velmi děkuji.

Tomáš,po semináři na téma "Energie a odpočinek"

Ze semináře (o emocích) se mi uchytilo docela dost... v prvé řadě ranní cvičení, nahradila jsem jím ranní meditaci a trošku mě překvapilo, jak to šlo úplně samo. Více sleduji své tělo a více vědomě dýchám, a pomalu, ale jistě zvěšuji svůj prostor. Vážně toho není málo... a během toho všeho bojuji své malé velké bitvy a snažím se porozumět a příjmout své emoce.

Jana H.,
Martin Švihla

Martin je lektorem osobního rozvoje a firemního vzdělávání, vyučuje bojové umění aikido a spoluvytváří několik projektů pro lidi (například kavárnu Bistro Zahrada, lesní školku, aikido klub nebo Prostor 8). V minulosti byl programátorem, vysokoškolským pedagogem, webovým vývojářem i shiatsu terapeutem a všechny tyto zkušenost používá ve své současné práci. Martinovy semináře a kurzy jsou kombinací […] Více

Chci se zúčastnit kurzu

26. září - 29. květen 2019 – 18:00 - 21:30
3000 Kč

Přihlásit se