Martin Švihla

Zajíma se o Business Cvičení Komunita Osobní rozvoj

Martin je lektorem osobního rozvoje a firemního vzdělávání, vyučuje bojové umění aikidospoluvytváří několik projektů pro lidi (například kavárnu Bistro Zahrada, lesní školku, aikido klub nebo Prostor 8).

V minulosti byl programátorem, vysokoškolským pedagogem, webovým vývojářem i shiatsu terapeutem a všechny tyto zkušenost používá ve své současné práci.

Martinovy semináře a kurzy jsou kombinací jednoduchého fyzického cvičení, komunikačních technik a psychologických her, čímž oslovují a integrují tělo, srdce a mysl. Jeho oblíbenými tématy jsou rovnováha těla a mysli, práce s emocemi, komunikace a řešení konfliktů nebo pracovní a energetická pohoda. Vede také mužské kruhy.

Nezávisle na tématu kurzu je základním pilířem jeho práce přítomné vědomí a rozvoj lidského potenciálu. Žije principy, které učí. A užívá si to.

Reference lektora

Potřebujete si odpočinout, načerpat energii a hlavně si to udržet? Pak je tento víkend pro Vás to pravé! Martin je skvělý průvodce a hlavně: efektivně, prakticky, jednoduše, udržitelně!!! To jsou hesla, kterými bych popsala Martinův přístup. Seminářem jsem loni touto dobou prošla a moc mi pomohl.

Ida Sára Keltnerová,

Aikido Management hodnotím na 1, velmi se mnou rezonuje přístup „no bullshit, pojďme si to prožít“ :-). Přínos toho dne byl pro mě obrovský, postupně to dostávám do těla s každým konfliktem.

Oldřich,majitel internetové firmy

Myslím, že jsem se díky Tvému semináři zbavil strachu z konfliktů. Tak jsem zvědavý, jak to půjde dál.

Václav F.,novinář

Na cestě životem potkáváme všichni své průvodce. Jedním z těch mych je i Martin. On a „jeho“ mužské kruhy mě doprovodili o kus dál.
Nebo snad blíž. K sobě.

Mgr. Martin B.,účastník mužských kruhů

Na rozdíl od jiných školení, je možné v Aikido Managementu probíranou teorii okamžitě ve spolupráci s dalšími účastníky vyzkoušet. Právě v bezprostředním nácviku dovedností, které vede k jejich lepšímu osvojení, vidím největší přínos semináře. … Formát školení Aikido Management pro mě zaujímá mezi jinými školeními výjimečné místo.

Bc. Libor Pecháček,projektový manažer SUSE Linux s.r.o.

Aplikace aikida v řešení konfliktů je skvělá myšlenka. Vše je pouze teorie, dokud si to na semináři s Martinem nevyzkoušíte osobně. Pro mne byly skvělé i jednoduché cvičení, odhalující základní komunikační vzorce, které nevědomě aplikujeme ať už ve vztahu s partnerem, v rodině a zejména na pracovišti a v běžné komunikaci. Literatury je spousta, ale tohle se musí zažít. Jedním slovem: Doporučuji.

Mgr. Aleš Výmola,grafik a filmař

Martinovi bych velice ráda poděkovala za přínosný seminář. Lektor je naprostým vzorem ve svém oboru – po celou dobu semináře Aikido Management bylo vidět, že to o čem hovoří, je výsledkem jeho mnohaleté a intenzívní práce na sobě a podle osvojených technik také žije. … Velice přínosný byl pro mně nácvik nové strategie najití vnitřní rovnováhy, výchozího bodu pro jakékoliv jednání, důležitého nejen k získání uvolněnosti a lehkosti v jednání, ale i k dosažení plné koncentrace.

Dr. Michaela Karsten,paměťová expertka

Chodím k Martinovi na „muže“ dlouho. Mluvíme málo, víc prožíváme jednoduchý pohyb, cvičení, situace ve svém těle. Zkušenosti z „mužů“ používám v běžném životě a výborně mě to funguje. V problematických a náročných situacích se snadno, rychle dostávám z „hlavy“ zpátky k sobě do „těla a do srdce“. Do svého klidu, jistoty a pozorování.
Kouzelná je pro mě i Martinova věta – „každý to máme jinak a všichni to máme správně“. Přestávam bojovat o svojí jedinou pravdu, je to pro mě hodně uvolnující. Snadno se domlouvám s ostatními lidmi.

Mirek Matějíček,účastník mužských kruhů

Tvůj seminář byl prostě super, přes ten ukotvovací nádech-výdech, nohy a ty výměny, co jsme si tam zažily, se mi začlo dařit se do toho emočního prostoru líp dostávat a hlavně v něm zůstávat a hned neutíkat.

První dva měsíce po semináři byly hukot, než jsem se v tom trochu líp zorientovala, zpracovala to a osahala si odkud kam to sahá. Celý ten prostor je to prostě fakt skvělá hračka – děsně mě to baví. Pořád je to samozřejmě často kdo z koho, ale i to už je rozhodně větší zábava než dřív. Myslím, že bez toho semináře by mi to trvalo ještě hodně dlouho.

Moc Ti děkuju!

Orientace v emočním prostoru

Naučila jsem se nenápadné techniky, jejichž pravidelné praktikování mi usnadňuje každodenní život. Už vím, jak se sebou „pracovat“ ve stresových situacích, když jsem unavená, přepracovaná, když nedokážu vypnout hlavu nebo prožívám velké emoce. Všímám si signálů svého těla. Konečně jim umím naslouchat a reagovat na ně. Díky, Martine, za tvé jemné a trpělivé vedení.

Jana,lektorka a produkční

Jako vždy zaměření na tělo a tělesné procesy. V posledním týdnu jsem zažíval nebývalý klid ukotvení ve svém těle a několik velmi zajímavých vhledů toho, co se ve mě tělesně děje. Získal jsem dalších několik jednoduchých technik jak se uvolnit či zvýšit kontakt se svým tělem, čehož si vážím nejvíc. Když si porovnám mnoho různých relaxačních technik, které mívají mnoho kroků (typicky třeba autogenní trénink) a trvají třeba půl hodiny a srovnám to s dýcháním přes pusu a rozvolněným pohledem, tak ve výsledku je to stejné, ale praktičnost a rychlost použití nesrovnatelná. Takže velmi děkuji.

Tomáš,po semináři na téma "Energie a odpočinek"

Ze semináře (o emocích) se mi uchytilo docela dost… v prvé řadě ranní cvičení, nahradila jsem jím ranní meditaci a trošku mě překvapilo, jak to šlo úplně samo. Více sleduji své tělo a více vědomě dýchám, a pomalu, ale jistě zvěšuji svůj prostor. Vážně toho není málo… a během toho všeho bojuji své malé velké bitvy a snažím se porozumět a příjmout své emoce.

Jana H.,

Mužký kurz s Martinem Švihlou je velice pestrý, aktivní a hluboký. Martin je skromný, vědomý, plně napojen a velice vnímavý. Citlivě vede a umí se přesně trefit do černého (v mém případě do iluze o otci).
Zároveň jste po 3,5 hodině nabití a chcete měnit svůj svět. No zkrátka makáte a Martin vše směřuje, aby jste si na to přišli sami! Velice ho chválím za návod, jak na to!

Tomáš,

Mužské kruhy pro mě byli místem zastavení a načerpání sily. Návrat k jednoduchosti, přirozenosti a přítomnosti. Místem, kde se můžu učit od ostatních, zažívat situace mimo moji komfortní zónu a více porozumět svému vnitřnímu světu.

Naučili mě všímavosti – ke svému tělu, emocím i okolí. Pomohli mi znovuobjevit v sobě pocit vyrovnanosti, důvěry v život i větší emoční stabilitu. Po tomto roku vnímám pocit větší „kontroly“ nad životem, nadhledu a života v přítomnosti skrze tělo.

Radost je – když to, co si myslím, co dělám a co cítím, je v souladu.

Rado,programátor a IT analytik

Nadcházející akce lektora

Online kurz

Kvalitní spánek je důležitý pro všechny oblasti našeho bdělého života. V tomto kurzu najdete 14 dní pro zlepšení vašeho spánku a denního rytmu!

Detail online kurzu