Oživení: Odpočinek a dobrý spánek

Jednoduchá cvičení pro zklidnění a regeneraci v každodenním životě - jak se odpojit od každodenních povinností, vyčistit si hlavu, vrátit se k sobě a odpočinout si.

Tématem večera jsou jednoduchá cvičení pro sklidnění a regeneraci v každodenním životě. Jak se odpojit od každodenních povinností, vyčistit si hlavu, vrátit se k sobě a odpočinout si. Jako vždy zážitkem a prakticky, takže i samotný večer bude pomalejší než obvykle – tak abychom si vydechli a odpočinuli.

Takové lednové zimní uvolnění. Těším se na vás.

Cena večera: 550 Kč (celý cyklus 8 večerů stojí 3500 Kč a přihlásit se do něj můžete tady)
Co s sebou: pohodlné oblečení a přezůvky

Cíl večerů a seminářů: rovnováha těla, emocí a mysli pro lepší život
Jak: pohyb a zážitek, všímavost/mindfulness, prakticky a hravě
Nástroje: jednoduchá (a nenáročná) fyzická, dechová a komunikační cvičení, která umožní rozvíjet naše vnitřní kvality
Kdo: malá skupinka (6−20 lidí), kteří chtějí objevovat svůj přirozený potenciál
Více informací:

 

(Níže najde tetermíny i témata dalších večerů, informace o celoročním cyklu i reference účastníků.)

 

Termíny večerů a seminářů v roce 2019/20

říjen
16.10.2019 – Tělo a mysl – psychosomatika v praxi (večer)

listopad
13.11.2019 – Zvládání emočně náročných situací (večer)

leden
15.1.2020 – Odpočinek a dobrý spánek (večer)

únor
12.2.2020 – Důvěra nebo strach? (večer)

březen
11.3.2020 – Osobní hranice a sebehodnota (večer)

duben
8.4.2020 – Záměr a dosahování cílů (večer)

květen
13.5.2020 – Napojení na proud života (večer)

Reference účastníků

 

Cyklus Oživení

Cyklus „Oživení“ je celoroční cyklus setkání, která nabízí vědomí (všímavost/mindfulness) a jednoduché techniky pro práci s tělem, emocemi a myslí – prakticky a pro každodenní osobní i pracovní život. Tyto večery a semináře jsou přibližně jednou za měsíc a nabízejí zážitek života v těle i porozumění pro rozum. Různá témata mají společný záměr: znát lépe sebe samého a využívat svůj přirozený potenciál.

Představte si, že jste během běžného (pracovního) dne více soustředění a zároveň uvolněnější, že lépe zvládáte emoční i mentální tlaky, které život přináší. Že máte potěšení z toho, co děláte, a také mnohem více energie. Cílem cyklu je totiž, abychom život prožívali radostněji.…

Osm večerů vám dá prostor zlepšit svoji rovnováhu, fyzickou i duševní odolnost, zvýšit svoji energii, objevit svoji hodnotu, vytvořit si pružné a bezpečné hranice, najít důvěru v sebe, druhé i samotný život… (viz seznam termínů a témat večerů níže)

Během večerů „Oživení“ budeme používat jednoduchá fyzická a dechová cvičení, komunikační hry, práci s emocemi i mentální techniky. Cílem této kombinace je soulad mezi tělem, srdcem a myslí a tím větší fyzická i duševní pohoda. Ze setkání si také odnesete praktické techniky, které můžete použít v každodenním životě.

Tyto nástroje a techniky mají původ v bojových uměních aikido, tchai-ti nebo systema, v terapeutických přístupech jako je shiatsu nebo čínská medicína a opírají se také o západní fyziologii a psychologii. Některé z těchto technik také zakotvilo v současné praxi, které se říká všímavost nebo mindfulness. 

Jednotlivé večery v roce 2019/20 na sebe navazují a tak jsme se rozhodli nabídnout je i jako ucelený roční výcvik v použití mysli, srdce a těla. Více informací najdete tady.

 

(Cyklus Oživení je aplikací konceptu zážitkového firemního vzdělávání Aikido Management pro širokou veřejnost a osobní rozvoj.)

 

 

Martin Švihla, Praha 2, Prostor 8

Martinovy semináře a kurzy jsou kombinací jednoduchého fyzického cvičení, komunikačních technik a psychologických her, čímž oslovují a integrují tělo, srdce a mysl. Jeho oblíbenými tématy jsou rovnováha těla a mysli, práce s emocemi, komunikace a řešení konfliktů nebo pracovní a energetická pohoda. Vede také mužské kruhy.