Lindy Hop (swing) – L1.3 Lindy Hop 8 – count

Lindy Hop je párový afroamerický swingový tanec původem ze 30.let minulého století, vznikl smíšením stylů jako jsou Breakaway, Charleston, step a tančí se na swingující hudbu a jazz.

Tato lekce probíhala v minulosti a už skončila.
Pro aktuální lekce se podívejte na náš rozvrh.

Rozvrh hodin

  Začátek Konec Lektor Místo
Pondělí 19:20 20:25 Swing Busters Parketový sál
Pondělí
19:20 - 20:25 - s Swing Busters - at Parketový sál

Swingový tanec Lindy hop je párový tanec, který se neomezuje pouze na naučené figury, ale dává prostor vlastní tvořivosti a improvizaci.

Svůj největší rozmach zažil ve 30. letech v proslulé tančírně Savoy velké jako celý jeden obytný blok. Živá hudba zde hrála každý den, většinou dokonce 2 bigbandy!!! Nutno dodat, že v době přísné rasové segregace v Americe to bylo místo spojující jak „černé“, tak „bílé“ obyvatele New Yorku. Zároveň v době bez televize bylo tancování v klubech nejdostupnější zábavou. To se změnilo ve 40. letech s nástupem televize a zároveň uvalení až 30% daně na taneční kluby v důsledku získávání prostředků pro válku. Měnila se hudba (směrem k be-bopu a rock´n´rollu), bigbandy se rozpadaly, tančírny zanikaly a lindy hop byl postupně převálcován dalšími tanečními styly jako např. boogie-woogie a rock’n’roll.

Do Evropy se dostal již v meziválečném období, ale během 2. světové války byl, kvůli své „přehnané nadšenosti, která nectí památku vojáků a nerespektuje pesimistický tón doby“, zakázán. Po válce se vrátil v jiné podobě a to v provokativnějším Rock’n’Rollu. V současné době se lindy hop stává opět velmi populárním po celém světě. Koná se čím dál více swingových festivalů jak v cizině, tak i v České republice.

Náš taneční rok je rozdělen do čtyř bloků /čtvrtletí/ po 9 lekcích, které na sebe navzájem navazují, a mezi nimiž je většinou týden přestávka. V té se konají speciální tančírny, workshop, nebo jiné akce.. Jednotlivá “čtvrtletí” budou v sezóně 2017/2018 začínat v týdnech počínajících

  • 18.9. (podzim),
  • 27.11. (zima),
  • 12.2. (jaro) a
  • 23.4. (léto).

L1.3 Lindy Hop 8 – count

  • lindy hop 8 – count (3−5 měsíců tanečních zkušeností)
  • doporučujeme předchozí absolvování kurzu L.1 a/nebo L1.2
  • základní vazby a figury osmidobé rytmizace, příprava pro složitější vazby a Swing Out

 

 

Trvání kurzu:12.2. – 16.4.2018 (pokud se lekce nebude konat 2.4.2018, jinak kurz končí 9.4.2018)

Lekci vede: Adam a Klára

Doba trvání lekce: 65 min

S sebou: pohodlné boty na přezutí (bez podpatku, obecně lze doporučit tenisky a kedsky nebo boty s koženou podrážkou – podrážka bot by neměla dělat na zemi šmouhy), pohodlné oblečení, pití

Cena lekce: 240 Kč     Cena celého kurzu: 1680 Kč, studenti do 26 let 1440 Kč

První lekce pro každého nově příchozího ZDARMA! Přijďte si vyzkoušet, zda vás swing baví.
Možnost další slevy při účasti na více kurzech.

Přihlašování na kurz: zde

 

V Prostoru 8 můžete navštívit i naše lekce

Swing Busters, Praha 2, Prostor 8

Swing Busters, Praha 2, Prostor 8

Taneční školu Swing Busters jsme založili v říjnu 2011 a od té doby učíme s vervou a radostí pravidelné kurzy swingu pro začátečníky i pokročilé.