Petr Vojtíšek

Zajíma se o Cvičení

Osobním trenérem, instruktorem a učitelem jsem 7 let. Této profesi jsem se začal věnovat již při studiu Fakulty tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově, kde jsem absolvoval kurzy instruktora fitness (D. Stackeová) a výživového poradce.

Během následujících několika let jsem absolvoval řadu kurzů, seminářů a přednášek. Mezi ty, co stojí za zmínku patří seminář Anatomy trains Ari-Pekka Lindberga, který mi otevřel dveře k Tomu Myersovi a změnil můj pohled na fungování lidského těla.

Dále jsem absolvoval dálkové studium u Davida Dellanave, kde jsem se naučil metodě Biofeedback a novému přístupu k trénování.

Pravidelně také navštěvuji přednášky systému Performance training Adama Česlíka, kterého si považuji především v oblasti výživy, kde se mu daří rozbíjet zavedené mýty a omyly ve stravování.

V průběhu těch 6 let jsem vyzkoušel klasickou kulturistiku, crossfit, kalisteniku, bojová umění, běh, všechny možné i nemožné fitness trendy. Pomalu jsem si díky tomu všemu utvářel představu, jakým směrem se vlastně chci ubírat. Zlomový bod mého profesního života pak přišel v roce 2014, kdy jsem narazil na Petra Růžičku (Pohyb je život), který mi otevřel úplně nový svět a především představil Ido Portala a jeho učení.

Během dvou let jsem pod Petrovým vedením prošel jeho semináři Pohyb, Stojka, Páteř plná života a Ramena bez bolesti.

V roce 2016 jsem pak měl tu čest se stát jeho žákem a v roce 2017 učitelem Pohyb je život.

Ve stejném roce jsem absolvoval seminář Motion ve Vídni pod vedením Ido Portala.