Yin jóga

14. září - 1. únor 2018 - čtvrtek 19:15-20:30Monika Jabbour

Přihlašte se včas

14. září - 1. únor 2018 - čtvrtek 19:15-20:30
200 Kč

Chci se přihlásit

Lekce je ve čtvrtek 21.12.2017 ZRUŠENA. Děkujeme za pochopení.

 

Yin jóga je opačným druhem dynamické, yangové jógy, která se učí nejčastěji a je zaměřena především na svaly. Je rychlejšího tempa, je očišťující, zdravá, omlazující, nemusíme u ní tolik myslet, protože na pocity není ani příliš prostoru. Yin jóga je opakem ve svém zpomalení, zato velmi příjemným. Oproti dynamickému cvičení je praktikování yin pomalé, obvykle se pozice drží 3 až 5 minut. Důvod je ten, že tento druh jógy je zaměřen především na části středu našeho těla, to znamená kosti, pojivovou tkáň, především oblast pod koleny a nad pupkem. Delší výdrž je zde držena z toho důvodu, abychom dokázali v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v částech těla, na kterých chceme pracovat. Tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě.

Je blahodárná na flexibilitu kloubů, protahuje, uvolňuje přebytečné napětí v těle, zklidňuje mysl, učí nás správnému dechu, vyrovnává v nás energie, které jsou součástí yin a yang strany našeho bytí, posiluje imunitu, podporuje energii v těle a je osvěžující a zdravá především pro oblast kyčlí, bederní páteře, kolen, ramenních kloubů a napomáhá celkově vyšší flexibilitě páteře.

Vzhledem k dlouhým výdržím je výborným předstupněm pro meditace, které jsou pro naše tělo a mysl, i v podobě samotného 3-5minutového yinového cviku, důležité a velmi osvěžující.

Mimo vyjmenovaných benefitů však vnímám cvičení yin jógy jako radost a v tomto duchu se snažím ke společně stráveným hodinám na podložce přistupovat.

V hodinách se můžete těšit i na občasné zpestření lehkou dynamikou, pozdravy Slunce, dechovými technikami, četbou knih a blaženou relaxací na závěr každé lekce.

Yin yogu mohu doporučit všem budoucím i stávajícím jogínům bez omezení, s ohledem na vědomí vlastního těla. Yin yogu lze praktikovat i během těhotenství, avšak je třeba si uvědomit, že průběh je u každého jiný, je tedy třeba opět naslouchat svému tělu. Během prvních třech měsíců se však praktikování příliš nedoporučuje. Během cvičení lze používat různých pomůcek, polštářů, boosterů, deky, ručníku, cihličky pro správné a příjemné držení těla v jednotlivé pozici.

Doba trvání lekce: 75 min

S sebou: vhodné oblečení, teplejší, neb na yin józe se tolik tělo nezahřeje

Cena lekce: 200 Kč (180 Kč u platby předem přes zákaznický kredit – podrobnosti brzy upřesníme)
Platba probíhá přímo na lekci v hotovosti, chystáme i online platby.

Lekce se nekoná: 28.9., 16. 11. a 28. 12. 2017

 

Yoga, Praha 2, Prostor 8

 

 

Monika Jabbour

Jóga mi do života vstoupila před 15ti lety a od té doby je mou nejlepší přítelkyní. Pomohla mi vyléčit tělo, přinesla mi do života vnitřní klid a duševní pohodu, dodává mým všedním dnům radost a potřebnou rovnováhu. Pracuji jako zdravotní sestřička u závodního a praktického lékaře a ve volném čase učím jógu. Více

Přihlašte se včas

14. září - 1. únor 2018 - čtvrtek 19:15-20:30
200 Kč

Chci se přihlásit
Zařazeno v: Cvičení Jóga

Další lekce

" alt=""> Petr Vojtíšek Petr Vojtíšek
zář
08

"Pohyb je život" je škola pohybu. Budeme Vás učit, jak se jinak hýbat. Ukážeme vám, jak žít ve vlastním těle, jak ho chápat a vnímat, jak se hýbat a jak být v klidu.

Detail lekce