Táta (Konstelace s Idou Sárou)

Táta…laskavý a pevný ochránce nebo někdo vzdálený či zcela neznámý nebo dokonce agresor a manipulátor? Jací skutečně jsou naši otcové? Jaký je skutečně náš vztah k nim a jejich k nám?

Aktuálně k tématu „Táta“ 11. 9. 2018

Téma otců a transformace mužské energie je nyní na planetě velmi aktivní a aktuální. Týká se to mužů i žen.
OTCE MÁME TOTIŽ VŠICHNI A MÁ NA NÁŠ ŽIVOT MNOHEM VĚTŠÍ VLIV, NEŽ SI VŮBEC CHCEME PŘIPUSTIT…

Takže…
Kdo cítí k tomuto tématu tlukoucí srdce, zájem a tah a zároveň šimrání kolem žaludku, slabost v břiše nebo třeba nechuť, vzdor, výmluvy apod.,tak to jsou přesně ty signály, kdy JE MOŽNÁ TEN SPRÁVNÝ ČAS SE ZVEDNOUT, VYKROČIT ZE SVÉ KLIDOVÉ ZÓNY A PROSTĚ ZA TÍM JÍT…

TO POMYSLNÉ BOUCHNUTÍ DO STOLU, ROZHODNOST, JASNOST, ODVAHA A POHYB…
Odkud se tyto kvality berou? Mohlo by to třeba nějak souviset s tím, jak je prožíval nebo neprožíval náš táta?

POKUD TYTO KVALITY V ŽIVOTĚ CHCEME, TAK JE POTŘEBA SE O TO POSTARAT…
NIKDO Z VENKU  NÁM JE NEDÁ, ANI NESPADNOU SAMY OD SEBE Z NEBE…

A přesně o tom bude celý večer…

 

Proč jsou vztahy s našimi otci často velmi bolestivé nebo chladné? Proč se nedaří si vzájemně projevovat lásku, kterou cítíme? Proč dokonce kolikrát pochybujeme, jestli nás náš táta má nebo měl vůbec rád, obzvláště když je nebo byl někde daleko?

Většina z nás vyrůstala v době, kdy výchova dětí spočívala převážně na ženách. Kde je v tom místo pro tátu? Kde je obecně místo pro muže? Jaké kvality nám přináší do života otec, ať už je jakýkoli, a které nikdy nemůže nahradit máma, i kdyby své děti milovala sebevíc? Ženám nemůže tátu nahradit partner, i když se o to často opakovaně snaží. Muže nenaučí být mužem máma.

Kvality našich otců jsou často neviděné a neuznané, stejně jako jejich láska, která nebývá vidět a přitom nám tolik v životě chybí. Tento nedostatek lásky nebo nezpracovanou bolest ze vztahu se svým tátou si pak přinášíme do všech našich vztahů a přenášíme je dále i na naše děti.

Na to, jak moc mohl nebo nemohl být náš táta pro nás přítomný, mají vliv i osudy jeho rodičů, prarodičů a dalších předků několik generací zpět. Tyto osudy ovlivňují i náš život aniž bychom si to uvědomovali.  A tak to jde generacemi dál a dál, dokud někdo nenajde odvahu se třeba prostřednictvím konstelací na svůj vztah s tátou pravdivě podívat, nechat transformovat vše, co je možné, a obnovit proud Lásky.

Témata tohoto večera:
vztah otec – dcera, otec –  syn, mužská linie v rodu a mužská síla. Dotkneme se i tématu zatajených otců.

 

Projít prvními částmi cyklu je velmi podstatné, pokud se zajímáte o téma partnerství a sexualita. Bez jasného vztahu k mámě a tátovi se zdravé partnerství buduje velmi obtížně.
Stejně tak teprve máme‐li jasno ve svém místě dítěte, můžeme se stát skutečně dospělými a vybudovat zdravý partnerský vztah.
Pokud Vás trápí spíše oblast pracovní a finanční, i v tomto případě doporučuji projít tématy předchozími. Mnoho firem vzniklo nevědomě z potřeby uznání a spojení se svými rodiči. Mnoho finančních potíží je způsobeno necítěním a neprožíváním lásky.

 

Informace: tel.: 773 102 017, www.idasara.cz, 


Celý cyklus 10 večerů: 4700 Kč
Jednotlivé večery: 550 Kč
Kdy: Čtvrtky, 1x měsíčně 18:00 – 21:30

 

Táta (Konstelace s Idou Sárou), Prostor 8, Praha 2

 

Témata cyklu 2018/2019

 1. Ochutnávka (6. 9. 2018) – záměr cyklu, konstelační miniškola, Ida Sára, konstelace a náhledy, praktické tipy a recepty
 2. Táta (20.9.2018) – vztah otec dcera, otec syn, zatajení otcové, mužská linie v rodu, mužská síla
 3. Máma (18.10.2018) – vztah matka syn, matka dcera, ženská linie v rodu, ženská síla
 4. Děti (15. 11. 2018) – početí, umělé oplodnění, prenatál, potraty, porod, inkubátor, porod císařským řezem, nevlastní sourozenci, adopce, vztahy mezi sourozenci
 5. Mapa pro život (13. 12. 2018) – jak konstelace fungují, systémy do kterých patříme, základní systém rodiny, konstelační principy a jak nám jejich znalost pomůže v každodenním životě, naše místo v Životě, v rodině atd.
 6. Partnerství a sexualita I. (17.1.2019) – první lásky, platonické lásky, nenaplněné vztahy, sex jako náhražka a únik, sexuální násilí a zneužívání, zdravé partnerství
 7. Partnerství a sexualita II. (7.2.2019) – rozchod, rozvod, nevěra, noví partneři, nové rodiny, nevlastní děti
 8. Práce a tvořivost (24.4. 2019) – sebeprojevení, poslání, talenty, zaměstnání, podnikání, práce jako náhražka nebo únik, kolektiv a hierarchie v práci
 9. Peníze a majetek (3. 5. 2019) – proud energie peněz, nabytí majetku, dědictví, hromadění nebo askeze jako náhražka nebo útěk, místo k bydlení
 10. Zdraví a nemoc (16. 5. 2019) – vztah k tělu, orgány, vztahy mezi nimi, nemoc jako pomocník, fyzická i psychická onemocnění a jejich původ
 11. Spiritualita a pohyby Duše (13. 6. 2019) – duchovní cesta, vliv náboženských tradic, sebepoznání, vědomý lidský život, kdo jsme, naše místo na Zemi, v Životě

 

Reference účastníků

 

Cyklus „Konstelace s Idou Sárou“ v Prostoru 8

V průběhu 10 večerů otevřeme a konstelačně projdeme základní témata, v kterých si každý z nás přeje v Životě Štěstí a harmonii a pociťuje nelibě, když se mu v nich nedaří. Jsou to oblasti týkající se např. rodiny, vztahů, sexuality, peněz, práce, zdraví, spirituality.

Každý z účastníků cyklu si odnese:

 • vlastní prožitek a zkušenost
 • uvědomění a porozumění souvislostem
 • změnu postoje a úhlu pohledu k mnoha věcem a situacím
 • praktické pomůcky a návody pro komunikaci a jednání v každodenním životě.

 

Vše bude prožitkové i hravě výukové. Bude prostor na konstelační náhledy a také 1 – 2 konstelace pro jednotlivé účastníky týkající se tématu večera.

Témata cyklu na sebe navazují, doporučujeme proto projít celý cyklus. Zároveň je možné zúčastnit se i jen některých z nich, cyklus je otevřený. 

O čem jsou Systemické konstelace a spirituální inteligence

Systemické konstelace pracují se skupinovou dynamikou nejvíce v rodinách, ale i širších systémech. Ukazují jasně a srozumitelně, jakým způsobem náš život nevědomě ovlivňují životy a osudy našich předků, především pokrevních ale i národních, nebo dokonce lidí, které jsme ani neznali a kteří např. žili a pracovali před námi na místě, kde žijeme a pracujeme my. Často pak opakujeme nevědomě jejich osud, jejich postoje, jejich pocity a Život je pak mnohem těžší a zamotanější.
Konstelace pomáhají z tohoto vlivu na určité úrovni vystoupit a na jiné transformované úrovni se propojit s podporu předků pro šťastnější život.
Pomáhají navracet lásku, energii, Vědomí a Štěstí do rodin, do každodenního života jednotlivců i skupin. Propojují se Zdrojem síly pro Život.
Vše jednoduše, prakticky a srozumitelně.

Konstelační metoda, z čeho vycházím

Konstelační metoda je podložena několika desetiletími empirických zkušeností a viditelného vlivu. Vychází mj. z řádu života a lásky v přirozeně fungujících kmenových společenstvích aplikovaných na západní společnost, skupinové dynamiky a fenomenologického přístupu v psychoterapii. Zakladatelem systemických konstelací je Bert Hellinger a poprvé tuto metodu začal používat a postupně i vyučovat v Německu v osmdesátých letech minulého století.
Já vycházím z výcviku „Systemické konstelace a spirituální inteligence“, který jsem absolvovala u Sofie Kalyani Sarras a Pavla Veselého a který navazuje přes učitele konstelací Bhagata J. Zeilhofera přímo na to, co učil a učí Bert Hellinger. Rovina spirituální inteligence, o kterou konstelační metodu v rámci výcviku rozšířila Sofie Kalyani Sarras, vnáší do celého konstelačního procesu i otázku kdo jsme, proč tu jsme, jaký to má smysl a vědomí sjednoceného kvantového pole nebo chceme‐li Prázdna.

Ida Sára Keltnerová, Prostor 8, Praha 2

Zajímá mě vědomé a přirozené rození i umírání, spojení sexuality a spirituality, rovnováha a spojení ženského a mužského principu, plný a vědomý život v těle, přechod do doby Vodnáře…