Mapa pro život (Konstelace s Idou Sárou)

Přijďte si pro mapu a pravidla „provozu“ pro šťastný pobyt v lidském těle na Zemi. Neznalost zákonů a pravidel neomlouvá a přitom se k zákonitostem Života často stavíme, jako bychom ani žádný návod nebo mapu nepotřebovali.
 • Mapa a pravidla „provozu“ pro šťastný pobyt v lidském těle na Zemi.
 • Vidění konstelačních principů v životě.
 • Struktura, souvislosti, vysvětlení.
 • Rozpoznat, porozumět, změnit.

Vhodné i pro děti od 12 let, pokud chtějí přijít.

Často v Životě jednáme s přehnanou sebedůvěrou a máme pocit, že nepotřebujeme navigaci, nepotřebujeme mapu, nepotřebujeme orientaci, někteří z nás dokonce ani nevědí, že nějaká mapa pro Život existuje. Bloudíme a považujeme za úplně normální, že narážíme, klopýtáme, plýtváme energií ve slepých uličkách, vjíždíme do jednosměrek, dostáváme pokuty, někdy nám dokonce odejmou řidičský průkaz. Přitom každý, kdo se někdy někde ztratil, tak ví, co by v tu chvíli dal za mapu. Kdo to nezažil, může si to alespoň představit.

Konstelační principy jsou velmi jasnou, srozumitelnou a jednoduchou Mapou pro Život. Jsou zároveň takovými pravidly „silničního – životního“ provozu, která pomáhají vyhnout se srážkám, nezabloudit a zajistit plynulou životní jízdu. Pomáhají nám stát se skutečně tvůrci a ne jen oběťmi okolností. Vnáší jasnost do našich vztahů, práce, zdraví, finančních toků atd.
Znalost těchto pravidel přináší obrovskou úlevu a uvolnění, nadhled nad životními situacemi a nástroj pro jejich řešení.

Bohužel se často začínáme ptát po souvislostech a hledat návody až ve chvíli, kdy se nám hroutí manželství, nerozumíme si s dětmi, jsme vyčerpaní z práce, na stole se hromadí nezaplacené složenky apod.

To, co jste si v prvních třech částech mohli prožít a možná si začít všímat určitých pravidel a zákonitostí, vyneseme v této části na světlo. Podíváme se na to, jak to celé v Životě vlastně funguje.
Dostanete strukturu, pojmenování, základní body pro šťastný a vědomý život.
Odnesete si mapu a pravidla „provozu“ pro šťastný pobyt v lidském těle na Zemi

Tato část je užitečná pro orientaci i v částech ostatních. Jedna věc je něco si prožít, druhá věc je tomu i porozumět a třetí věc je vědět jak to všechno vnést i do praxe.

 

Informace: tel.: 773 102 017, www.idasara.cz, 


Celý cyklus 10 večerů: 4700 Kč
Jednotlivé večery: 550 Kč (děti 12 – 18 let 300 Kč, platba na místě v hotovosti)
Kdy: Čtvrtky, 1x měsíčně 18:00 – 21:30

 

Mapa pro život, Ida Sára Keltnerová, Prostor 8, Praha 2

 

Témata cyklu 2018/2019

 1. Ochutnávka (6. 9. 2018) – záměr cyklu, konstelační miniškola, Ida Sára, konstelace a náhledy, praktické tipy a recepty
 2. Táta (20.9.2018) – vztah otec dcera, otec syn, zatajení otcové, mužská linie v rodu, mužská síla
 3. Máma (18.10.2018) – vztah matka syn, matka dcera, ženská linie v rodu, ženská síla
 4. Děti (15. 11. 2018) – početí, umělé oplodnění, prenatál, potraty, porod, inkubátor, porod císařským řezem, nevlastní sourozenci, adopce, vztahy mezi sourozenci
 5. Mapa pro život (13. 12. 2018) – jak konstelace fungují, systémy do kterých patříme, základní systém rodiny, konstelační principy a jak nám jejich znalost pomůže v každodenním životě, naše místo v Životě, v rodině atd.
 6. Partnerství a sexualita I. (17.1.2019) – první lásky, platonické lásky, nenaplněné vztahy, sex jako náhražka a únik, sexuální násilí a zneužívání, zdravé partnerství
 7. Partnerství a sexualita II. (7.2.2019) – rozchod, rozvod, nevěra, noví partneři, nové rodiny, nevlastní děti
 8. Práce a tvořivost (24.4. 2019) – sebeprojevení, poslání, talenty, zaměstnání, podnikání, práce jako náhražka nebo únik, kolektiv a hierarchie v práci
 9. Peníze a majetek (3. 5. 2019) – proud energie peněz, nabytí majetku, dědictví, hromadění nebo askeze jako náhražka nebo útěk, místo k bydlení
 10. Zdraví a nemoc (16. 5. 2019) – vztah k tělu, orgány, vztahy mezi nimi, nemoc jako pomocník, fyzická i psychická onemocnění a jejich původ
 11. Spiritualita a pohyby Duše (13. 6. 2019) – duchovní cesta, vliv náboženských tradic, sebepoznání, vědomý lidský život, kdo jsme, naše místo na Zemi, v Životě

 

 

Reference účastníků

 

Cyklus „Konstelace s Idou Sárou“ v Prostoru 8

V průběhu 10 večerů otevřeme a konstelačně projdeme základní témata, v kterých si každý z nás přeje v Životě Štěstí a harmonii a pociťuje nelibě, když se mu v nich nedaří. Jsou to oblasti týkající se např. rodiny, vztahů, sexuality, peněz, práce, zdraví, spirituality.

Každý z účastníků cyklu si odnese:

 • vlastní prožitek a zkušenost
 • uvědomění a porozumění souvislostem
 • změnu postoje a úhlu pohledu k mnoha věcem a situacím
 • praktické pomůcky a návody pro komunikaci a jednání v každodenním životě.

 

Vše bude prožitkové i hravě výukové. Bude prostor na konstelační náhledy a také 1 – 2 konstelace pro jednotlivé účastníky týkající se tématu večera.

Témata cyklu na sebe navazují, doporučujeme proto projít celý cyklus. Zároveň je možné zúčastnit se i jen některých z nich, cyklus je otevřený. 

O čem jsou Systemické konstelace a spirituální inteligence

Systemické konstelace pracují se skupinovou dynamikou nejvíce v rodinách, ale i širších systémech. Ukazují jasně a srozumitelně, jakým způsobem náš život nevědomě ovlivňují životy a osudy našich předků, především pokrevních ale i národních, nebo dokonce lidí, které jsme ani neznali a kteří např. žili a pracovali před námi na místě, kde žijeme a pracujeme my. Často pak opakujeme nevědomě jejich osud, jejich postoje, jejich pocity a Život je pak mnohem těžší a zamotanější.
Konstelace pomáhají z tohoto vlivu na určité úrovni vystoupit a na jiné transformované úrovni se propojit s podporu předků pro šťastnější život.
Pomáhají navracet lásku, energii, Vědomí a Štěstí do rodin, do každodenního života jednotlivců i skupin. Propojují se Zdrojem síly pro Život.
Vše jednoduše, prakticky a srozumitelně.

Konstelační metoda, z čeho vycházím

Konstelační metoda je podložena několika desetiletími empirických zkušeností a viditelného vlivu. Vychází mj. z řádu života a lásky v přirozeně fungujících kmenových společenstvích aplikovaných na západní společnost, skupinové dynamiky a fenomenologického přístupu v psychoterapii. Zakladatelem systemických konstelací je Bert Hellinger a poprvé tuto metodu začal používat a postupně i vyučovat v Německu v osmdesátých letech minulého století.
Já vycházím z výcviku „Systemické konstelace a spirituální inteligence“, který jsem absolvovala u Sofie Kalyani Sarras a Pavla Veselého a který navazuje přes učitele konstelací Bhagata J. Zeilhofera přímo na to, co učil a učí Bert Hellinger. Rovina spirituální inteligence, o kterou konstelační metodu v rámci výcviku rozšířila Sofie Kalyani Sarras, vnáší do celého konstelačního procesu i otázku kdo jsme, proč tu jsme, jaký to má smysl a vědomí sjednoceného kvantového pole nebo chceme‐li Prázdna.

Ida Sára Keltnerová, Prostor 8, Praha 2

Zajímá mě vědomé a přirozené rození i umírání, spojení sexuality a spirituality, rovnováha a spojení ženského a mužského principu, plný a vědomý život v těle, přechod do doby Vodnáře…