LEHKOST V POHYBU aneb Feldenkraisova® metoda v praxi

28. září 2024 – 10:30 - 17:00Eva Dorňáková

Chci se zúčastnit semináře

28. září 2024 – 10:30 - 17:00
1500 Kč

Přihlásit se

LEHKOST V POHYBU aneb Feldenkraisova® metoda v praxi

Tento seminář je příležitostí poznat, jak Feldenkraisova® metoda dokáže změnit váš pocit z pohybu, rozšířit jeho možnosti a podpořit či navrátit do něj zdraví a svobodu. 

Určena je všem 18+, bez ohledu na předchozí zkušenost s metodou. Najdou se v ní jak pohybově aktivní jedinci, tak i např. ti, kteří při pohybu zažívají bolest.

 

Feldenkraisova® metoda (FM) neklade důraz na samotný rozsah pohybu, ale na pocit, který tento pohyb v člověku vyvolává. Samotné cviky se provádí v mnoha variacích (většina na zemi vleže nebo vsedě) nezávisle na obtížnosti či pořadí, FM je proto vhodná pro všechny věkové kategorie.
FM čerpá z přesvědčení o harmonii těla a vytváří podmínky, v nichž se každý může naučit lehkost pohybu, víc o sobě, o svém těle, a zvýšit svou citlivost. Navádí nás k vědomému nenásilnému pohybu, při kterém každý sám objevuje a zkouší, zda mu tento pohyb vyhovuje či nikoliv. Samotný žák se tak stává sám sobě učitelem, otevírá si tak příležitost objevit úžasné možnosti nových prožitků, stát se zodpovědným za své tělo, a díky tomu svobodnějším člověkem.

 

Tuto metodu používají lidé na celém světě, aby zlepšili svůj pohyb a zbavili se bolesti. Je skvělá v tom, že ji může cvičit kdokoli bez ohledu na věk a kondici.

Organizační informace

Datum: sobota 28.9. 2024
Čas: 10.30 – 17.00 (pauza na oběd cca 80 min)
Cena: 1500 Kč
Místo: Prostor 8, Smilovského 8, Praha 2
Kontakt: Eva Dorňáková
Co s sebou: volné pohodlné oblečení, deku, uzavíratelnou láhev s pitím

 

 

Eva Dorňáková

Má profese je protkaná pohybem a seberozvojem, důležitými pilíři na mé cestě byli a jsou jóga, masáže, vůně, Feldenkraisova metoda a psychosomatika. Vše začalo jógou, kterou jsem byla na krátkou dobu pohlazena již ve 14 letech. Nicméně tehdy jsem ji ještě nevnímala tak, jako je tomu dnes. Další setkání s jógou, které ale považuji za […] Více

Chci se zúčastnit semináře

28. září 2024 – 10:30 - 17:00
1500 Kč

Přihlásit se
Zařazeno v: Feldenkraisova metoda