Eva Dorňáková

Zajíma se o

Má profese je protkaná pohybem a seberozvojem, důležitými pilíři na mé cestě byli a jsou jóga, masáže, vůně, Feldenkraisova metoda a psychosomatika.

Vše začalo jógou, kterou jsem byla na krátkou dobu pohlazena již ve 14 letech. Nicméně tehdy jsem ji ještě nevnímala tak, jako je tomu dnes. Další setkání s jógou, které ale považuji za to hlavní, bylo období po zánětu mozkových blan před více než 15 lety. Tehdy mne z důsledků nemoci, hlavně únavového syndromu vyléčil pohyb – powerjóga a spinning.

Od roku 2009 aktivně masíruji, což můj přístup k tělu zjemnilo. V té době mnozí instruktoři jógy ve městě své lekce „zpomalovali“, a právě ti mne začali více vyhovovat a inspirovat. Přirozenou cestou jsem se tak dostala k jemné józe a zaujala mne i jógová terapie. Z jógových učitelů si nejvíce cením Lenky Kýrovéjejí přístup ve mne probudil větší potřebu se vydat do tajin jógových ásan, a mé nejlepší kamarádky, Jarušky Doyle, která mi pomohla otevřít cestu do hlubin mé duše. Jaruška založila krásné studio GrainSpace, v něm jsem měla po celou bodu jeho fungování to štěstí pracovat. V roce 2022 se vše změnilo a já se přestěhovala do Pardubic.

Díky Lucce Kikoťové jsem v roce 2013 poznala tajemství a sílu přírodních esencí doTerra, které mne  po dobu 10 let provázely u mne doma i v práci – při masážích.

Feldenkraisově metodě se věnuji od 2015, kdy jsem vstoupila do 4letého mezinárodního tréninku ve Vídni, který jsem 2019 úspěšně ukončila. V současnosti jsem oprávněna vyučovat jak skupinové lekce (tzv. Awareness through movement), tak i vést individuální hodiny (tzv. Functional Integration) – viz certifikát níže.

Díky tréninku jsem se setkala s dalšími inspirativními lidmi, mezi nimi mne nejvíce oslovili a na mé cestě posunuli především: Donna RaySasha KrausneckerAlan Questel.

Děkuji shora zmíněným, i všem dalším, které jsem v životě potkala a někam mne posunuli.

Stejně tak nepřestanu děkovat za možnost žít.

Viva la vida ❤

Nadcházející akce lektora