LEHKOST V POHYBU aneb Feldenkraisova® metoda v praxi

19. květen 2024 – 10:30 - 17:00Eva Dorňáková

Chci se zúčastnit semináře

19. květen 2024 – 10:30 - 17:00
1500 Kč

Přihlásit se

LEHKOST V POHYBU aneb Feldenkraisova® metoda v praxi

Tento seminář je příležitostí poznat, jak Feldenkraisova® metoda dokáže změnit váš pocit z pohybu, rozšířit jeho možnosti a podpořit či navrátit do něj zdraví a svobodu. 

Určena je všem 18+, bez ohledu na předchozí zkušenost s metodou. Najdou se v ní jak pohybově aktivní jedinci, tak i např. ti, kteří při pohybu zažívají bolest.

 

Feldenkraisova® metoda (FM) neklade důraz na samotný rozsah pohybu, ale na pocit, který tento pohyb v člověku vyvolává. Samotné cviky se provádí v mnoha variacích (většina na zemi vleže nebo vsedě) nezávisle na obtížnosti či pořadí, FM je proto vhodná pro všechny věkové kategorie.
FM čerpá z přesvědčení o harmonii těla a vytváří podmínky, v nichž se každý může naučit lehkost pohybu, víc o sobě, o svém těle, a zvýšit svou citlivost. Navádí nás k vědomému nenásilnému pohybu, při kterém každý sám objevuje a zkouší, zda mu tento pohyb vyhovuje či nikoliv. Samotný žák se tak stává sám sobě učitelem, otevírá si tak příležitost objevit úžasné možnosti nových prožitků, stát se zodpovědným za své tělo, a díky tomu svobodnějším člověkem.

 

Tuto metodu používají lidé na celém světě, aby zlepšili svůj pohyb a zbavili se bolesti. Je skvělá v tom, že ji může cvičit kdokoli bez ohledu na věk a kondici.

Organizační informace

Datum: neděle 19.5. 2024
Čas: 10.30 – 17.00 (pauza na oběd cca 80 min)
Cena: 1500 Kč
Místo: Prostor 8, Smilovského 8, Praha 2
Kontakt: Eva Dorňáková
Co s sebou: volné pohodlné oblečení, deku, uzavíratelnou láhev s pitím

 

 

Eva Dorňáková

Má profese je protkaná pohybem a seberozvojem, důležitými pilíři na mé cestě byli a jsou jóga, masáže, vůně, Feldenkraisova metoda a psychosomatika. Vše začalo jógou, kterou jsem byla na krátkou dobu pohlazena již ve 14 letech. Nicméně tehdy jsem ji ještě nevnímala tak, jako je tomu dnes. Další setkání s jógou, které ale považuji za […] Více

Chci se zúčastnit semináře

19. květen 2024 – 10:30 - 17:00
1500 Kč

Přihlásit se
Zařazeno v: Feldenkraisova metoda

Další semináře

Michaela Petersen Michaela Petersen

Věřili byste tomu, že ještě pár lety, fyzikové nedokázali vysvětlit, jak vůbec čmelák může létat? ... když má na svá malá křídla příliž velké tělo! Ale může, už to ví, úsměv. Čmelák vás na vaší cestě může podpořit, abyste dokázali to, co se ostatním může zdát nemožné. Pomůže vám vyživit pocit síly a naprosté důvěry ve své schopnosti.

Detail semináře