Na cestě k sobě. Intenzivní kurz meditace a mindfulness.

Kurz meditace a mindfulness je vynikající příležitostí k tomu se zastavit, vrátit se k sobě a najít v sobě nové zdroje radosti a smyslu. Během tří měsíců budeme společně trénovat mindfulness, schopnost být plně tady a teď a přijímat přítomný okamžik s laskavostí a otevřeností. Příležitost ke změně, k vědomějšímu životu a prožívání přítomnosti.

Tato lekce probíhala v minulosti a už skončila.
Pro aktuální lekce se podívejte na náš rozvrh.

Rozvrh hodin

  Začátek Konec Lektor Místo
Středa 18:00 20:30 Šimon Grimmich Dětský sál
Středa
18:00 - 20:30 - s Šimon Grimmich - at Dětský sál

Kurz je vynikající příležitostí k tomu se zastavit, vrátit se k sobě a najít v sobě nové zdroje radosti a smyslu.

Během tří měsíců budeme společně trénovat mindfulness, schopnost být plně tady a teď a přijímat přítomný okamžik s laskavostí a otevřeností. Díky tomu se budeme učit žít s větší lehkostí, klidem a radostí a zvládat přitom své emoce a zachovat si odstup od naléhavých myšlenek.

Během 77 dnů budete vybízeni k pravidelné každodenní praxi. Kurz samotný slouží především jako opora každodenní praxe a začleňování pozornosti do běžného dne. Kurz může být příhodným časem pro pozvolnou změnu. Jednotlivá setkání slouží především k prohlubování a rozvíjení této praxe a ke vzájemnému sdílení a podpoře v rámci skupiny.

Během dvanácti týdnů se na jedné straně naučíte, jak rozvíjet všímavost prostřednictvím cvičení procházení těla (bodyscan), všímavého pohybu, meditace v sedě nebo meditace v chůzi. Vyzkoušíte si, jak všímavě komunikovat s druhými a jak jim naslouchat. Na druhé straně budeme rozvíjet také schopnost laskavosti k sobě a k druhým. A konečně budete vybízeni k tomu začleňovat všímavost do každodenních činností (cesta do práce, mytí nádobí, úklid atd).

 

Kurz zahrnuje

  • 12 středečních večerů od 18.00 do 20.30, během nichž nás vždy čeká určité téma: všímavost, laskavost, radost, práce s myšlenkami a emocemi atd., společná praxe a reflexe zkušeností a vlastní praxe
  • 1 celodenní všímavé setkání v neděli 18. listopadu
  • tištěné materiály k teorii a všem cvičením
  • audio nahrávky vedených meditací a cvičení všímavosti
  • podporu během celé doby kurzu i po něm

 

Kromě samotné praxe kurz zahrnuje praktické informace o tom, jak funguje naše prožívání, zejména v zátěžových situacích, a jak s ním můžeme dovedněji zacházet. Živá vzájemná výměna a společné cvičení a učení v rámci podporující se skupiny jsou důležitou součástí kurzů všímavosti. Speciální pozornost během kurzu bude zaměřená na práci s náročnými emocemi, naučit se je rozpoznat, zkoušet s nimi být v kontaktu a hledat způsoby, jak je zvládat, aby nás nepohlcovaly, nebo tyto emoce rozeznat, jako cestu našeho dalšího růstu.

Pokud se nemůžete zúčastnit všech setkání, nevadí to. Po každém setkání vám pošlu informace o proběhlém setkání, popis jednotlivých cvičení, odkazy na audionahrávky.

 

Termín kurzu: 26.9. – 12.12. 2018, navíc včetně soboty 3. listopadu 2018
Cena: 5.800 Kč
Čas kurzu: 12 středečních večerů od 18.00 do 20.30
Maximální počet účastníků: 16

 

Zveme vás na dvě nezávazné ukázkové lekce meditace a mindfulness v těchto termínech:

12.9.2018

Cena ukázkové lekce: 250,- Kč
Více informací: zde

19.9.2018

Cena ukázkové lekce: 250,- Kč
Více informací: zde

 

Reference účastníků

Na cestě k sobě. Intenzivní kurz meditace a mindfulness. Prostor 8, Praha 2.

Šimon Grimmich

Mám prostě rád ty chvíle, kdy jsem plně tady a teď.