Jóga pro seniory

Na józe je krásné, že ji může praktikovat každý. Lekce jógy pro seniory jsou přizpůsobeny fyzickým možnostem jednotlivců, jsou vhodné jak pro začátečníky tak pro praktikující. Pomocí správného dýchání a pohybu naberete energii, uvolníte mysl a získáte nová přátelství. Pokud preferujete cvičení v malé skupině, jsou tyto lekce vhodné právě pro vás.

Tato lekce probíhala v minulosti a už skončila.
Pro aktuální lekce se podívejte na náš rozvrh.

Rozvrh hodin

  Začátek Konec Lektor Místo
Čtvrtek 14:30 15:30 Miroslava Neckářová Tatami sál
Čtvrtek
14:30 - 15:30 - s Miroslava Neckářová - at Tatami sál

Lekce jógy pro seniory je vedená v klidném tempu. Po krátké relaxaci se věnujeme správnému dýchání, kterému je věnována velká pozornost po celou lekci. Vhodnými cviky uvolníme klouby a ztuhlé svaly, protáhneme zkrácené svaly a posílíme svaly, které ochably, aniž bychom přetěžovali pohybový aparát. Naučíme se vhodné jógové pozice, které se provádí vestoje, vsedě a vleže. Jednotlivé pohyby, postavení jednotlivých částí těla se snažím popsat tak, abyste nemuseli sledovat okolí a mohli se věnovat sami sobě. Spojení pohybu s dechem zaručuje správné působení na fyzické i mentální tělo. 

Na závěr při vědomé relaxaci uvolníme všechny části těla, zklidníme dech a užijeme si účinek celé lekce, abychom odcházeli s úsměvem na tváři a dobrým pocitem, že jsme pro sebe něco dobrého udělali. 

Cílem jógy pro seniory je přinést uspokojení z praktikování jógy, rozproudit energii v těle, zlepšit mobilitu a životní vitalitu. Prostřednictvím jógy získáme nová přátelství, nová témata pro komunikaci, smysluplné trávení volného času.

 

Cena lekce:

Kontakt – informace a přihlášení: tel. 603 752 468
Pro koho je lekce určena:
pro seniory a pro každého bez omezení věku, kdo chce cvičit ve volnějším tempu
S sebou na lekci:  tričko, legíny, cvičí se naboso, jogové podložky ve studiu jsou nebo si můžete přinést i vlastní
Přihlašování:
Počet účastníků: 3–12

 

Joga pro seniory, Praha 2, Prostor 8

 

Miroslava Neckářová, Praha 2, Prostor 8

Proč jsem se stala lektorkou jógy? Ráda bych předala svou zkušenost, že s praxí jógy se může začít v každém věku. Výsledky na fyzickém těle se dostaví brzy a to je jen jedna část, kterou sebou jóga přináší.