Feldenkraisova metoda – ranní lekce

Cílem Feldenkraisovy metody je úleva od bolesti pohybového aparátu, větší lehkost pohybu a také celkové zklidnění a vyladění se v těle.

Tato lekce probíhala v minulosti a už skončila.
Pro aktuální lekce se podívejte na náš rozvrh.

Rozvrh hodin

  Začátek Konec Lektor Místo
Středa 7:45 8:45 Tereza Vohryzková Tatami sál
Středa
7:45 - 8:45 - s Tereza Vohryzková - at Tatami sál

Lekce se nekoná v tyto termíny: středa 18.10. a 25.10. ráno a úterý 24.10 večer.

Feldenkraisova metoda je velice jemná a přesto nesmírně účinná metoda učení se pohybu a pohybem. Během lekcí, které hravým způsobem rozvíjejí různé pohybové vzorce přítomné v našem každodenním životě, je důraz kladen na neúsilí a vnímání kvality pohybu. V lekcích objevujeme a zkoušíme různé pohybové variace a tím se znovu učíme hýbat bez námahy a s lehkostí.

Tato metoda je velice vhodná pro nás všechny, kdo trávíme den ve strnulých a jednostranných pozicích, pořád nás bolí za krkem nebo v kříži. Stejně tak je ale výborná pro lidi s konkrétními problémy pohybového aparátu a osoby starší. Dobře se hodí také pro tanečníky, sportovce a hlavně všechny, kdo chtějí lépe poznat své tělo v pohybu.

Výsledkem je nejen úleva od bolesti pohybového aparátu a větší lehkost pohybu, ale také celkové zklidnění a vyladění se v těle. Feldenkraisova metoda má také širší přesah.

Vychází z předpokladu, bohatě potvrzeného současnou neurobiologií, že náš nervový systém se dokáže měnit a adaptovat celý život. Vědomým zkoumáním pohybu se můžeme znovu učit a rozšiřovat nejen své tělesné možnosti, ale také smysly a vědomí. Skupinová lekce, v angličtině označovaná jako Awareness through movement (Uvědomění v pohybu, skrze pohyb), trvá asi hodinu.

 

Doba trvání lekce: 60 min

S sebou: teplé a pohodlné oblečení, karimatky budou k dispozici na místě

Cena jedné lekce: 220 Kč     Cena 10 lekcí: 1800 Kč

Přihlašování na kurz:

Tereza Vohryzková, Feldenkraisova metoda, Praha 2, Prostor 8

K Feldenkraisově metodě ji přivedla osobní zkušenost - byla fascinována nesmírnou promyšleností a účinností skupinových lekcí. Kombinace racionality a citlivosti jí velmi vyhovovala. Je zvyklá o věcech přemýšlet, ptát se a hledat vlastní řešení. A právě to ji Feldenkraisova metoda přináší - s pozorností zaměřenou na tělo a jeho úžasný potenciál.