Řemeslo vypravěčů – JALOVEC

Jalovec – intenzivní víkendový KURZ VYPRAVĚČSKÝCH DOVEDNOSTÍ s magickým příběhem o mocné bráně mezi světy. Budeme se učit a jeden starý příběh při tom ožije.

KURZ BYL ZRUŠEN, PŘESUNUT NA 3–4. března 2018.

Intenzívní víkendový kurz živého vyprávění příběhů, kurz pro náročné. Kurz s magickým příběhem o několika proměnách a mocné bráně mezi světy. Kurz pro ty, kteří chtějí jít hlouběji do světa příběhu i do sebe.
Budeme se dotýkat krásné i temnější stránky lidského bytí. Najdeme a poskládáme kosti starého příběhu a ve finále kurzu dávný příběh znovu ožije. Celý a živě. Bude to výjimečná chvíle. Každý z vypravěčů na tom bude mít svůj velký podíl.


Budeme připravovat k vyprávění SEBE. Procvičíme naše hlasové, zvukové i pohybové možnosti a vytrénujeme nejen své oči pro pobyt ve světě příběhu. Naučíme se vytvářet a sdílet obrazy, budeme objevovat a třídit potřebné vlastní zážitky i zkušenosti pro další použití. Zpomalíme a zastavíme čas. Bezpečně „projdeme po ostří nože“.


Budeme připravovat k vyprávění PŘÍBĚH. Jeden velký, ale další tréninkové. Naučíme se transformovat psaný text pro potřeby živého vyprávění, zviditelníme stavební kameny příběhu a poskládáme je podle vlastního záměru. Naučíme se hledat motivy a vykládat je. Budeme verbalizovat témata, necháme se překvapit jejich množstvím a naučíme se vybírat ta podstatná a z nich ta nejdůležitější. Postavíme několik kauzálních mostů.


Budeme VYPRÁVĚT. Kromě několika malých oživíme z kostí jeden velký příběh z říše fantazie a vypravíme ho na cestu našimi životy v našem světě. S respektem, pokorou, z touhy. Bude to krása.

 

Doba trvání kurzu: sobota 9:00–18:00, neděle 9:00–16:00

S sebou: pohodlné oblečení a přezutí, vlastní občerstvení k celodenní práci

Cena lekce: 2.400,- Kč

 

 

Vypravěč, Prostor 8, Praha 2

Vypravěč, Prostor 8, Praha 2

Jalovec – intenzivní víkendový KURZ VYPRAVĚČSKÝCH DOVEDNOSTÍ s magickým příběhem o mocné bráně mezi světy. Budeme se učit a jeden starý příběh při tom ožije.