Hudebně – dramatický kroužek (4−8 let) – UKÁZKOVÁ LEKCE

V tomto kurzu se děti mohou těšit na propojení hudby, zpěvu, rytmu i pohybu s jednoduchými divadelními prvky a metodami dramatické výchovy. Děti si vyzkouší strukturovanou práci dle literární předlohy – zajímavého příběhu, ale i improvizaci na společně vybrané téma, skupinové hravé vytváření zvuků a melodií i práci s loutkou.

Pokud hledáte pro vaše dítě kreativní náplň volného času, kde se citlivě střídá soustavná práce s jasnými pravidly a svoboda, volnost a improvizace, tak jsou tyto lekce určeny zrovna jim! V lekcích propojuji hudbu, pohyb , mluvené slovo i práci s loutkou jednak proto, že i já v divadle tyto kombinace hojně využívám, ale také proto, že mě k tomu vedou zkušeností s vedením dětských skupin. Každé dítě je nastaveno trochu jinak, někomu je příjemnější vyjádřit vše pohybem, jinému hudbou, další to raději rovnou vysloví a někdo použije raději zástupnou rekvizitu – loutku. To se také mění lekci od lekce. Je pro mě důležité, aby se děti cítily bezpečně a příjemně, ale aby si vyzkoušely i něco nového a hravou formou se pustily do něčeho, na co by si třeba běžně netroufly. Základem je stmelení skupiny a vzájemná podpora a určitě uvolnění a zábava. Do utváření náplně lekcí chci postupně zatahovat i děti, objevovat, hrát si a učit se v rámci témat, které přinesou do hry oni sami. Závěrečné vystoupení pro nás nebude nutností ani cílem, ale milým završením a shrnutím společných zážitků a objevů.


Doba trvání lekce:
45 min
Věk: děti: 4–8 let
S sebou: pohodlné oblečení a lahvičku s pitím (obuv netřeba)
Cena ukázkové lekce: zdarma

 

Celý kurz:
Termín lekcí: 2. října 2018 – 25. června 2019
Cena lekcí: 1700,- Kč za pololetí nebo 2900,- Kč za celý rok
Platba probíhá přímo na lekci v hotovosti.
Přihlašování na lekci: 

 

Reference účastníků

 

Hudebně –dramatický kroužek, Praha 2, Prostor 8     Hudebně –dramatický kroužek, Praha 2, Prostor 8

Hudebně –dramatický kroužek, Praha 2, Prostor 8

Tanec pro děti, Alžběta Nováková, Praha 2 - Prostor 8Nováková

Ve svých lekcích propojuji práci s pohybem a hlasem, rytmem, dynamikou, důležitý je pro mě kontrast svobody, volnosti a řádu, napětí a uvolnění, struktury a improvizace. Chci inspirovat a být inspirována…