Ida Sára Keltnerová

Zajíma se o Osobní rozvoj

Jsem přírodovědkyně, průvodkyně konstelačních a ženských kruhů,
masérka a také obyčejná žena.

15 let provázím individuálními konzultacemi a masážemi
13 let provázím ženy a postupně i ženské kruhy a rituály
11 let provázím semináře systemických a rodinných konstelací, postupně i šamanských
7 let provázím šamanské a postupně i konstelační a ženské rituály

 

Miluji sílu přírody a jejích zákonitostí, moudrost předků spojených s přirozenými rytmy života, vyprávění příběhů a navazování na kořeny hluboké moudrosti v nás.

 

Zajímá mě, jak si ze zkušeností minulosti přenést to užitečné do přítomnosti, přetavit, obohatit, rozšířit a tím v přítomnosti tvořit budoucnost. Jak se neodřezávat od svých kořenů a zároveň jimi nebýt lapeni a spoutáni. Jak žít naplněné a harmonické vztahy s předky, současníky i dalšími generacemi.

 

Ráda rozumím a přicházím na kloub tomu, jak věci fungují a co s čím souvisí, proto mě při mé práci baví ukazovat a vysvětlovat souvislosti.

 

Věřím, že když se něco prožije a zakusí na vlastní kůži, vydá to za milion pouček a přečtených knih.

 

Je pro mě důležité, aby různé postupy a metody jednoduše fungovaly a byly užitečné, hluboké a transformační a zároveň i co nejvíce hravé, zábavné a vyživující. S tímto záměrem provázím jak konstelační semináře a večery, tak ženské kruhy.

 

Spojuji v sobě různé přístupy a oblasti, pohybuji se mezi různými obory a kulturami a zajímám se o život v jeho detailech i komplexnosti.

 

Typické jsou pro mě prý zemitost, ohnivost, obyčejnost v neobyčejném a naopak, humor, pohyb, laskavost, jemnost v citlivých tématech, úhel pohledu z ženského i mužského světa a také že ráda vášnivě hovořím o něčem, co mi dává smysl a ráda se v tom i poslouchám 🙂

 

Více o mně, mé cestě, vzdělání a zkušenostech najdete zde (https://www.idasara.cz/o-nas/) na mém webu.

Reference lektora

Roční konstelační cyklus je částí mé cesty ŽIVOTEM. V této části jsem se mohla plně zkoncentrovat sama na sebe. Poznat své strachy, o kterých jsem nevěděla, a své taktiky, jak uniknout před zkouškami ŽIVOTA. Našla jsem zde své MÍSTO a svou SÍLU, díky které nyní stojím ŽIVOTU čelem a užívám si ho. Jsem ráda, že jsem minulý rok v září sebrala odvahu a do konstelačního cyklu šla.

Lucie Beránková, Říčany,

Na konstelace jsem šla bez očekávání, zážitek to byl v zásadě nepopsatelný. Dlouho jsem se takto neotevřela a neprolila tolik slz jako tam, vše přicházelo naprosto přirozeně. A to hlavně díky Sáře, která vytvořila tu správnou atmosféru. Bylo pro mě naprosto fascinující ji sledovat, jak se na „něco“ napojuje a vede nás tou nejlepší cestou.

Byla jsem fascinována i sama sebou, jak jsem vždy vstoupila do dané postavy a jednala podle jejích opravdových pocitů resp. cítila její pocity.

Děkuji Sáro za zprostředkování takového zážitku a budu se těšit na další setkání.

Janka Horáčková, Praha,

Ahoj Ido,
ráda bych ti poděkovala za překrásný a zároveň, asi pro všechny zúčastněné včetně tebe, náročný seminář, tedy smekám a děkuji:) Bude fajn, když to v Praze rozjedeš, najednou se mi vynořilo tolik témat, které bych si chtěla stavět, jen s tím časem to není nic moc, ale ono se to vždy nějak poskládá:).
Tento víkend jsem byla poprvé na návštěvě u mámy (stavěla jsem konstelaci na vztah s mámou) a prostě krása:-))
Ať se ti daří, tvoří, svobodně a v lásce.

Míša Votrubová, Praha,

Ahoj Ido,
chtěla bych Ti poděkovat za otevřený, pravdivý přístup a vedení k přijímání života a problémů s lehkostí. Dvě situace pro mě byly velmi silné. A to když jsi rozpoznala mou roztěkanost a nechala jsi mě se zaměřit na samu sebe.
Dalším silným zážitkem pro mě bylo, když jsem si vedle Tebe sedla a mé téma v tu chvíli bylo jasně dané, přestože se změnilo oproti mým představám. Takže mi vlastně pomohla Tvá silná podpora najít v sobě odvahu se na tu věc podívat.
Prostě děkuji.
A přeji Ti spoustu naplněných dní a lidí kolem sebe, které můžeš obdařit svou vlídnou pomocí.

Pavla M., Praha,

Ahoj Ido,
moc Ti děkuji!!!!;)…Díky konstelaci u Tebe došlo k velkým posunům…
V hlavě a v srdci…Ve svých 37 letech jsem se viděla po 1. se svým tátou…je to nové!…:)…Krááásnééé!
Konstelace fungují!!! Tak prosím to dělej dál tak, jak to děláš!
V životě jsem teď mnohem rozhodnější…přesně jak bylo řečeno v té konstelaci…neuvěřitelné… Jsem se sebou mnohem více spokojená! A věřím, že tak jsem i lepší pro své okolí:)
Chtěla jsem Ti jen ještě jednou poděkovat a říct, že to co děláš, má určitě veliký smysl!

Mirka Trávníčková, Praha,

Milá Ido…chci Ti ještě jednou poděkovat za sobotní konstelační setkání.
Konstelací jsem se účastnila poprvé. A musím říci, že mě to velmi obohatilo…. Nejen ta moje vlastní konstelace, ale k mému překvapení i příběhy ostatních přítomných.
Po návratu domů a vyplakání slz nastal takový zvláštní klid a harmonie.
Mám pocit, že jsem si mnohé uvědomila a všechno (zdánlivě obyčejné a automatické) si teď více užívám.
Těším se, že tato příležitost a zkušenost nebyla poslední.

Kateřina Krk., Frýdek-Místek,

Rodinnými konstelacemi se dá hodně pomoci, ale také ublížit – hodně záleží na osobě, která seminář vede. Sama se bez doporučení takových akcí nerada účastním. S Idou už jsem konstelace absolvovala a moc mi to tenkrát pomohlo.
Oceňuji její láskyplné vedení a taky zkušenosti, které v této oblasti má. Navíc vnáší do této techniky i spirituální rozměr, s kterým málokdo umí vědomě pracovat.

Danka Španihelová, Frýdek - Místek,

Milá Ido, moc děkuju za včerejší konstelace. Změna veliká a nejen ji cítím já sama, ale je ihned vidět i na dětech – slečnách 🙂 Uvolnění a klid. Sama sebou. A – už dlouho jsem se tolik, od srdce, nezasmála jako včera na konstelacích 🙂
Děkuji.

Eva Fortinová, Vlastibořice u Turnova,

Milá Ido,
chtěla bych Ti poděkovat za citlivé a osvícené vedení kurzu systemických konstelací. Byl to pro mě neskutečný „nářez“ – velmi silný prožitek, který vedl k uvědomění si neuvěřitelné propojenosti. Z každé konstelace jsem si mohla odnést hodně i pro sebe – skoro vše. I když se zrovna přímo nejednalo o mou konstelaci, mě nějakým způsobem zasahovalo v mém osobním životě. Skutečně šlo o konstelace systemické.
Našla jsem odpovědi na mnoho otázek, moc děkuji.

Lucie Bař., Frýdek-Místek,