Ida Sára Keltnerová

Zajíma se o Osobní rozvoj

Jsem přírodovědkyně, průvodkyně konstelačních a ženských kruhů,
masérka a také obyčejná žena.

15 let provázím individuálními konzultacemi a masážemi
13 let provázím ženy a postupně i ženské kruhy a rituály
11 let provázím semináře systemických a rodinných konstelací, postupně i šamanských
7 let provázím šamanské a postupně i konstelační a ženské rituály

 

Miluji sílu přírody a jejích zákonitostí, moudrost předků spojených s přirozenými rytmy života, vyprávění příběhů a navazování na kořeny hluboké moudrosti v nás.

 

Zajímá mě, jak si ze zkušeností minulosti přenést to užitečné do přítomnosti, přetavit, obohatit, rozšířit a tím v přítomnosti tvořit budoucnost. Jak se neodřezávat od svých kořenů a zároveň jimi nebýt lapeni a spoutáni. Jak žít naplněné a harmonické vztahy s předky, současníky i dalšími generacemi.

 

Ráda rozumím a přicházím na kloub tomu, jak věci fungují a co s čím souvisí, proto mě při mé práci baví ukazovat a vysvětlovat souvislosti.

 

Věřím, že když se něco prožije a zakusí na vlastní kůži, vydá to za milion pouček a přečtených knih.

 

Je pro mě důležité, aby různé postupy a metody jednoduše fungovaly a byly užitečné, hluboké a transformační a zároveň i co nejvíce hravé, zábavné a vyživující. S tímto záměrem provázím jak konstelační semináře a večery, tak ženské kruhy.

 

Spojuji v sobě různé přístupy a oblasti, pohybuji se mezi různými obory a kulturami a zajímám se o život v jeho detailech i komplexnosti.

 

Typické jsou pro mě prý zemitost, ohnivost, obyčejnost v neobyčejném a naopak, humor, pohyb, laskavost, jemnost v citlivých tématech, úhel pohledu z ženského i mužského světa a také že ráda vášnivě hovořím o něčem, co mi dává smysl a ráda se v tom i poslouchám 🙂

 

Více o mně, mé cestě, vzdělání a zkušenostech najdete zde (https://www.idasara.cz/o-nas/) na mém webu.

Reference lektora

Roční konstelační cyklus je částí mé cesty ŽIVOTEM. V této části jsem se mohla plně zkoncentrovat sama na sebe. Poznat své strachy, o kterých jsem nevěděla, a své taktiky, jak uniknout před zkouškami ŽIVOTA. Našla jsem zde své MÍSTO a svou SÍLU, díky které nyní stojím ŽIVOTU čelem a užívám si ho. Jsem ráda, že jsem minulý rok v září sebrala odvahu a do konstelačního cyklu šla.

Lucie Beránková, Říčany,

Na konstelace jsem šla bez očekávání, zážitek to byl v zásadě nepopsatelný. Dlouho jsem se takto neotevřela a neprolila tolik slz jako tam, vše přicházelo naprosto přirozeně. A to hlavně díky Sáře, která vytvořila tu správnou atmosféru. Bylo pro mě naprosto fascinující ji sledovat, jak se na „něco“ napojuje a vede nás tou nejlepší cestou.

Byla jsem fascinována i sama sebou, jak jsem vždy vstoupila do dané postavy a jednala podle jejích opravdových pocitů resp. cítila její pocity.

Děkuji Sáro za zprostředkování takového zážitku a budu se těšit na další setkání.

Janka Horáčková, Praha,

Ahoj Ido,
ráda bych ti poděkovala za překrásný a zároveň, asi pro všechny zúčastněné včetně tebe, náročný seminář, tedy smekám a děkuji:) Bude fajn, když to v Praze rozjedeš, najednou se mi vynořilo tolik témat, které bych si chtěla stavět, jen s tím časem to není nic moc, ale ono se to vždy nějak poskládá:).
Tento víkend jsem byla poprvé na návštěvě u mámy (stavěla jsem konstelaci na vztah s mámou) a prostě krása:-))
Ať se ti daří, tvoří, svobodně a v lásce.

Míša Votrubová, Praha,

Ahoj Ido,
chtěla bych Ti poděkovat za otevřený, pravdivý přístup a vedení k přijímání života a problémů s lehkostí. Dvě situace pro mě byly velmi silné. A to když jsi rozpoznala mou roztěkanost a nechala jsi mě se zaměřit na samu sebe.
Dalším silným zážitkem pro mě bylo, když jsem si vedle Tebe sedla a mé téma v tu chvíli bylo jasně dané, přestože se změnilo oproti mým představám. Takže mi vlastně pomohla Tvá silná podpora najít v sobě odvahu se na tu věc podívat.
Prostě děkuji.
A přeji Ti spoustu naplněných dní a lidí kolem sebe, které můžeš obdařit svou vlídnou pomocí.

Pavla M., Praha,

Ahoj Ido,
moc Ti děkuji!!!!;)…Díky konstelaci u Tebe došlo k velkým posunům…
V hlavě a v srdci…Ve svých 37 letech jsem se viděla po 1. se svým tátou…je to nové!…:)…Krááásnééé!
Konstelace fungují!!! Tak prosím to dělej dál tak, jak to děláš!
V životě jsem teď mnohem rozhodnější…přesně jak bylo řečeno v té konstelaci…neuvěřitelné… Jsem se sebou mnohem více spokojená! A věřím, že tak jsem i lepší pro své okolí:)
Chtěla jsem Ti jen ještě jednou poděkovat a říct, že to co děláš, má určitě veliký smysl!

Mirka Trávníčková, Praha,

Milá Ido…chci Ti ještě jednou poděkovat za sobotní konstelační setkání.
Konstelací jsem se účastnila poprvé. A musím říci, že mě to velmi obohatilo…. Nejen ta moje vlastní konstelace, ale k mému překvapení i příběhy ostatních přítomných.
Po návratu domů a vyplakání slz nastal takový zvláštní klid a harmonie.
Mám pocit, že jsem si mnohé uvědomila a všechno (zdánlivě obyčejné a automatické) si teď více užívám.
Těším se, že tato příležitost a zkušenost nebyla poslední.

Kateřina Krk., Frýdek-Místek,

Rodinnými konstelacemi se dá hodně pomoci, ale také ublížit – hodně záleží na osobě, která seminář vede. Sama se bez doporučení takových akcí nerada účastním. S Idou už jsem konstelace absolvovala a moc mi to tenkrát pomohlo.
Oceňuji její láskyplné vedení a taky zkušenosti, které v této oblasti má. Navíc vnáší do této techniky i spirituální rozměr, s kterým málokdo umí vědomě pracovat.

Danka Španihelová, Frýdek - Místek,

Milá Ido, moc děkuju za včerejší konstelace. Změna veliká a nejen ji cítím já sama, ale je ihned vidět i na dětech – slečnách 🙂 Uvolnění a klid. Sama sebou. A – už dlouho jsem se tolik, od srdce, nezasmála jako včera na konstelacích 🙂
Děkuji.

Eva Fortinová, Vlastibořice u Turnova,

Milá Ido,
chtěla bych Ti poděkovat za citlivé a osvícené vedení kurzu systemických konstelací. Byl to pro mě neskutečný „nářez“ – velmi silný prožitek, který vedl k uvědomění si neuvěřitelné propojenosti. Z každé konstelace jsem si mohla odnést hodně i pro sebe – skoro vše. I když se zrovna přímo nejednalo o mou konstelaci, mě nějakým způsobem zasahovalo v mém osobním životě. Skutečně šlo o konstelace systemické.
Našla jsem odpovědi na mnoho otázek, moc děkuji.

Lucie Bař., Frýdek-Místek,

Nadcházející akce lektora

Bývalé vztahy nás ovlivňují mnohem víc, než si myslíme, proto má smysl se jimi zabývat.
Když se ví, jak správně projít koncem vztahu, nemusí to být vždy jen tragédie končící zlomenými srdci, nenávistí, následnou nedůvěrou a kolikrát i samotou.

Detail semináře

Táta, laskavý a pevný ochránce, někdo vzdálený a nedostupný nebo despota či dokonce násilník? Jací skutečně jsou naši otcové a jaký je náš vztah k nim? Náš táta má na náš život partnerský i pracovní mnohem větší vliv, než si často jsme ochotni připustit a to dokonce i když jsme s ním nevyrůstali.

Detail semináře