Feldenkraisova metoda pro začátečníky

Feldenkraisova metoda pro začátečníky

zlepšete svůj pohyb a zbavte se bolesti

3:40 hodin kurzu

6 opakovatelných lekcí

Vstoupit

Co vám přinese Feldenkraisova metoda?

Rozhýbání těla u sedavého zaměstnání

Úleva od bolestí zad a kloubů

Zlepšení a prohloubení dechu

Obnovení pohybu po úrazech

Postupné a hluboké probouzení celého těla

Pro koho je Feldenkraisova metoda?

Pro ženy i muže všech věkových kategorií,

pro úplné začátečníky, kteří se chtějí začít znovu pohybovat i

pro sportovce nebo tanečníky, kteří potřebují zvýšit kvalitu pohybu.

 

Tento kurz chci zažít
Feldenkraisova metoda vrací do těla vědomí a přirozenost.

Vědomý pohyb léčí

Vaše tělo umí být zdravé a umí se přirozeně pohybovat – jen to možná zapomnělo. A Feldenkraisova metoda jemnými a vědomými pohyby vrací do těla jeho přirozenost – tak, aby vás pohyb nebolelo, ale dělal radost. 

Za většinu našich pohybových obtíží mohou nesprávné pohybové vzorce, které jsou řízené naší centrální nervovou soustavou. Tyto nesprávné pohybové vzorce často vznikají naším sedavým životním stylem nebo kompenzací fyzických nebo duševních zranění.

Feldenkraisova metoda je skvělý způsob, jak můžete pomalým pohybem zkoumat, oživovat a léčit své tělo opravdu do hloubky. Tuto metodu používají lidé na celém světě, aby zlepšili svůj pohyb a zbavili se bolesti. Je skvělá v tom, že ji může cvičit kdokoli bez ohledu na věk a kondici.

Tereza Vohryzková, certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, navrhla tento unikátní kurz jako celek, který vám představí základy této metody. V kurzu zažijete 6 různých lekcí – každá pomůže s jiným pohybovým problémem a zároveň všechny spolu probudí celé vaše tělo. Lekce mají 45 minut a jsou vedeny stejně, jako skupinové lekce Feldenkraisovy metody – takže díky videím se budete cítit, jako byste měli lektorku u vás doma.

Když se připojíte ke kurzu, začnete budovat nový, hlubší a vědomější vztah ke svému tělu. A váš pohyb bude elegantní, lehký a bez bolesti. Buďte na to připraveni, za chvíli začínáme!

Tereza Vohryzková

certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody

Mé jméno je Tereza Vohryzková a lektorkou Feldenkraisovy metody jsem od roku 2017. Čtyřletý výcvik jsem absolvovala v Německu pod vedením přímého žáka Moshé Feldenkraise.

K této úžasné a komplexní metodě jsem si našla cestu přes vlastní vleklé potíže se zády. Od mého prvního setkání s tímto pohybem jsem fascinována nesmírnou promyšleností a účinností skupinových lekcí – kombinace racionality a citlivosti mi velmi vyhovuje. Stále znovu mě udivuje, jak účinná a přitom jemná tato cesta k vlastnímu tělu je.

Ve své praxi pracuji především s dětmi s vývojovými obtížemi, dětskou mozkovou obrnou, hypotonií a podobně. Vedu také večerní skupinové kurzy pro dospělé a kurzy pro rodiče „speciálních“ dětí.

V minulosti jsem studovala klasické jazyky a dějiny náboženství, pracovala jsem v divadle i v neziskové organizaci zaměřené na udržitelný život ve městě.

Ráda o věcech přemýšlím, ptám se a hledám vlastní řešení. A právě proto mi Feldenkraisova metoda učarovala – zaměřuje pozornost na tělo a jeho úžasný potenciál.

Tereza Vohryzková

O Tereze v bodech

  • Čtyřletý výcvik ukončila v roce 2017 a od té doby učila více než 600 individuálních a skupinových lekcí.
  • Pracovala s více než 300 individuálními klienty – dětmi, dospělými i seniory.
  • Vyučuje úvodní kurz Feldenkraisovy metody pro studenty fyzioterapie na 3. lékařské fakultě UK.

 

Skupinová lekce - Feldenkraisova metoda
Skupinová lekce - Feldenkraisova metoda

Reference

„Cvičení mě udržuje pružnou“

Feldenkraisovu metodu jsem objevila díky problémům s klouby. Začala jsem chodit na pravidelné lekce. Během cvičení mě vždycky překvapí, jak pružné a pohyblivé moje tělo je, a to je mi už přes šedesát. Po lekci se vždycky cítím lehká a pohyblivá. Pro mě je toto ideální metoda.

— Marcela (65 let)

účastnice kurzu

„Cítím se svá ve svém těle“

Co mi kurz přinesl? Naději pro moje miminko, naději, že i on má možnost se vyvíjet! Poznání toho, že i jeho pohyby se mohou stát smysluplnými a funkčními i přesto že nejsou podle „pravítka“, jak lékaři vyžadují.

Co ještě navíc mi kurz přinesl bylo to, že jsem si mohla vyzkoušet práci a působení této metody sama na sobě a na druhých – po cvičení jsem měla tak nádherný pocit v těle, jako po masáži – kdy je mi úplně nádherně a cítím se svá ve svém těle.

— Pavlína

maminka dítěte s postižením

K jednotlivým lekcím i k celému kurzu se můžete vracet mnoho let.“

Témata kurzu

“Feldenkraisova metoda pro začátečníky” obsahuje 6 samostatných lekcí, každá z nich má 45 minut a pomůže vám s jiným pohybovým problémem. 

Tereza Vohryzková vás bude v každé lekci vést hlasem, jako byste byli na skupinovém cvičení. Zároveň se můžete podívat na video, kde spolu s Terezou cvičí figurantka – takže budete vědět, jak máte pohyby provádět.

Četnost cvičení a výběr lekcí je na vás – když projdete všechny lekce, můžete si vybírat ty, které potřebujete cvičit více. K jednotlivým lekcím i k celému kurzu se můžete vracet mnoho let a vždy v nich objevíte něco nového.

Cvičení Feldenkraisovy metody je jemné, pomalé a šetrné. Avšak změny, které pocítíte už po první lekci jsou největší posun v pohybu, který jste v živote zažili.

Uvidíte, že se budete zlepšovat po každé lekci!

Feldenkraisova metoda pro začátečníky - online kurz

1. lekce: Bedra bez bolesti

Tato jednoduchá a hravá lekce se dotýká oblasti, se kterou máme každý občas problémy  – bedra a kříž. Krásně dokáže rozhýbat celou oblast spodních zad a uvolnit místa, která často trpí ztuhlostí. Tuto lekci si zamilujete a budete se k ní často vracet.

2. lekce: Odlepování lopatek

Tato lekce je úžasným způsobem, jak rozhýbat hrudník a lopatky. Když sedíme celý den u počítače, naše ramena, záda a lopatky jsou strnulé a napjaté. Touto lekcí znovu objevíte pružnost v horní části těla.

3. lekce: Z lehu do sedu

V této lekci si vyzkoušíte, jak bez námahy měnit polohu a využívat přitom oporu země, gravitaci a efektivní pohyb. Někdy je zajímavé zpomalit a hrát si s tím, jak provádíme i ty nejběžnější, každodenní pohyby. Můžeme tak přijít na to, kdy se zbytečně namáháme a tím si zaděláváme na budoucí problémy se zády a klouby.

4. lekce: Snadnější otáčení

Taky je pro vás někdy těžké se otočit, ohlédnout? Když řídíte nebo sedíte u počítače? V této lekci zažijete na vlastní kůži, jak moc rozsah vašich pohybů souvisí s měkkostí hrudníku, ramen a lopatek.

5. lekce: Pohodlné sezení

Ze sezení se pomalu stává civilizační choroba. Na židli trávíme spoustu času a pro naše tělo není přitom tato poloha příliš výhodná. Během této lekce se naučíte několik skvělých tipů, co můžete dělat během dne, aby se vám sedělo pohodlněji.

6. lekce: Dýchat s lehkostí

Dech je základní životní funkcí. To, jak dýcháme, má vliv na všechny oblasti našeho fyzického a mentálního stavu. A naopak to, jak se cítíme a jak nám je, působí na náš dech. V této lekci budete objevovat, jak dýchat do celého těla bez zbytečného úsilí.

V tomto kurzu získáte

  • ucelený program, který komplexně rozpohybuje celé vaše tělo
  • 3:40 hodin videa
  • 6 lekcí pro jednotlivé části těla (každá lekce má 45 minut)
  • jedinečnou vizuální ukázku pohybů jako doplnění hlasového provázení lektorky
  • přístup do kurzu na 1 rok

Garance spokojenosti

Za kvalitou našich kurzů si hrdě stojíme. Avšak pokud kurz z nějakého důvodu nesplní vaše představy, dejte nám do 14 dnů od zakoupení kurzu vědět a my vám vrátíme peníze. Takže nákup kurzu není pro vás riziko ale příležitost objevit něco nového!

Přidejte se do kurzu

Feldenkraisova metoda pro začátečníky - online kurz pro různá zařízení
 

Vaše tělo se už těší na první lekci

 

 990 Kč

Vstoupit do kurzu

Máte ještě nějaké otázky? FAQ!

Můžu do kurzu vstoupit, i když nejsem talent na pohyb?

Určitě ano! Kurz je určený začátečníkům a hlasem i obrazem vás postupně provede všemi základy. Obzvláště pokud nejste na pohyb zvyklí, Feldenkraisova metoda skvěle rozhýbe vaše tělo.

Jaké jsou věkové omezení pro účastníky?

Feldenkraisova metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie – cvičí ji mladí sportovci i senioři v pokročilém věku.

Jak dlouho trvá jedna lekce?

Jedna lekce trvá 45 minut, ve kterých se střídá jemný a vědomý pohyb s odpočinkem. Na začátku, když se budete dívat na video, bude lekce trvat trochu déle, pak se můžete nechat vést hlasem a strávíte cvičením příjemnou třičtvrtě hodinu.

Co ke cvičení potřebuji?

Jediné, co potřebujete ke cvičení je podložka, dostatek místa na zemi a polštář na podložení hlavy. Vaše oblečení by mělo být pohodlné a dostatečně teplé.

Jak dostanu svoje peníze zpět, když nebudu spokojen?

Je to jednoduché: pokud kurz z nějakého důvodu nesplní vaše představy, dejte nám do 14 dnů od zakoupení kurzu vědět a my vám vrátíme peníze. Samozřejmě, zároveň tím zanikne váš přístup do kurzu a nebudete ho moct dále studovat. Více informací najdete na stránce Garance spokojenosti. Záleží nám na vaší spokojenosti – nákup kurzu pro vás není riziko, ale příležitost objevit něco nového!