Kreativní hudebka (pro děti 6–10 let)

Děti si vyzkouší různé hudební nástroje - klavír, akordeon, ukulele, flétnu, buben, xylofon. Budeme společně zpívat a složíme si i vlastní písničku.

Tato lekce probíhala v minulosti a už skončila.
Pro aktuální lekce se podívejte na náš rozvrh.

Rozvrh hodin

  Začátek Konec Lektor Místo
Středa 17:00 17:50 Terezie Palková Dětský sál
Středa
17:00 - 17:50 - s Terezie Palková - at Dětský sál

Lekce je zrušena.

V úzkém kruhu – já a čtyři děti – budu mít možnost se každému individuálně věnovat. Základem práce (tedy hry – protože pro muzikanty je práce vždy hra), bude seznamování se rytmem, základy hudební nauky, dále s hrou na flétnu, ukulele, klávesy a akordeon. Budeme také otevírat a zkoumat naše hlasové možnosti, pokusíme se intonovat, a děti si vyzkouší jaké to je zhudebnit si básničku. Naučíme se co je to rým a verš, napíšeme si vlastní písničku.

 

Pro koho: děti od 6 do 10 let
Cena: 3000,- Kč/ pololetí (září-leden a únor-červen)
Informace, přihlašování a platba přímo lektorce:
Počet účastníků: 4
Co s sebou na lekci: zobcová flétna (není z počátku nutná)
Více info: www.tereziepalkova.cz

 

O Terezii:
Jsem písničkářka, herečka, klaunka, tanečnice a maminka dvou dětí. Celý život se dělám práci, která mě nesmírně baví. Začalo to studiem klavíru na konzervatoři v Praze, pokračovalo herectvím na JAMU.
Postupně jsem zjišťovala, že nejdůležitější je pro mne svoboda projevu mé tvořivosti. To mne vedlo k tomu, že jsem začala psát vlastní texty a následně je zhudebňovat. Ke klavíru jsem si přidala malý akordeon a poté i ukulele.
Když se mi narodily dvě dcery, přirozeně mě to vedlo k tomu, že jsem pro ně začala skládat písničky. Zjistila jsem, že je to jeden nejlepších způsobů společné zábavy. Myslím, že děti by si měly mít možnost z počátku „„oťukat““ různé možnosti co by je mohlo bavit a vyzkoušet si hravou formou hru na různé nástroje. Když je pak daná věc (nástroj, zpěv) nadchne a sami se rozhodnou, že se jí chtějí věnovat, nebudeme je muset do cvičení nutit, protože to pro ně bude radost, stejně jako to byla pro mne.

 

Slož si svou písničku, Prostor 8, Praha 2

Terezie je tanečnice, herečka, klaunka, písničkářka a klavíristka.