Zažít město jinak ve Šmilovského

Zažít město jinak poprvé ve Šmilovského ulici. Zveme vás na sousedskou slavnost, která se uskuteční před domem č. 8.

Zažít město jinak poprvé ve Šmilovského ulici. Zveme vás na sousedskou slavnost, která se uskuteční před domem č. 8 i na jeho dvorku v našem společném PRO8TORu. Těšit se můžete na zábavu plnou pohybu a tvořivosti pro vás i vaše děti. Zacvičíte si, rozpohybujete tělo při tanci, shlédnete několik představení a ochutnáte lahodné dobroty z lokálních podniků. Dětský koutek po celý den zajistí lesoparkový klub Živé děti a program pro vás lektoři a spolutvůrci z Prostor 8.

Přijďte v sobotu 16. září mezi 11 a 18 hodinou do Šmilovského ulice a zažijte, jak skvělé je vyjít do ulic a potkat své sousedy. Těšíme se na vás!

Program:
13–14 h – Ukázky a lekce aikida s Aikido Praha Vinohrady
Bojové umění aikido je všestranné fyzické cvičení a osobní rozvoj v jedné aktivitě. Aikido je vhodné pro muže i pro ženy, na věku ani pohybových zkušenostech nezáleží. Cvičení má několik aspektů: fyzické cvičení prospěšné pro zdraví, rozvoj osobnosti, přenos principů aikido do běžného života a sebeobrana. Mimo to se u něj výborně pobavíte a uděláte kus dobré práce pro vaše tělo i duši. Pokud chcete aikido ochutnat, přijďte na ZMJ ve Šmilovského.

14–15 h – Ukázka + lekce lindy hop + tančírna se Swing Busters
Lindy Hop je párový afroamerický swingový tanec původem ze 30.let minulého století, vznikl smíšením stylů jako jsou Breakaway, Charleston, step a tančí se na swingující hudbu a jazz. V sobotní odpoledne vás svým krátkým tanečním vystoupení nalákají lektoři ze skupiny Swing Busters. Poté vás naučí prvními kroky oblíbeného lindy hop, které si můžete dále zkoušet v improvizované outdoorové tančírně.

15–16 h – Vystoupení „roda“ + lekce capoeiry s Axé Capoeira Czech Republic
Životní styl, bojové umění a kulturní bohatství, které nemá obdoby. Život skupiny Axé Capoeira se v Česku točí kolem capoeiry už od roku 2004. Za tu dobu udělali velký skok, který je dostal mezi největší capoeirové leadery v naší zemi. Grupo Axé Capoeira působí i v řadě dalších zemích a ve světě má v současnosti už přes 10 000 studentů. Staňte se součástí i vy a objevte zcela výjimečný životní styl se skupinou Grupo Axé Capoeira. Podívejte se, jak capoeiru hrají ti nejlepší v ČR a vyzkoušejte si základy capoeiry přímo na ulici! 

 


Vaše chuťové buňky budou hýčkat:

Bistro Zahrada
Bistro Zahrada (předtím Bio Zahrada) spojuje lásku k dobrému jídlu a pití s přátelskou atmosférou a kouzelnou zahradou ve vnitrobloku. Najíte se u nás od snídaně, přes oběd až po skvělou večeři. Jsme bistro s vlastním jídlem a zákusky, ale i bio obchod, catering a e-shop… Naše práce je pro nás potěšením a ta radost se přenáší i na naše hosty. Na ZMJ ve Šmilovského přinášíme ochutnat naše oblíbené domácí koláče a dorty.

Oliveira – Wine Tapas Market
Výborná vína přímo z Portugalska. Jak proslulá portská, tak tichá vína té nejlepší kvality, stejně jako jedinečné vinho verde. Věříme, že k dobrému vínu patří něco lahodného k zakousnutí. Servírujeme pro Vás proto tapas, které připravujeme z portugalských pochutin. Navštivte Portulgalsko přímo ve vaší oblíbené ulici!


Chutnej Fast Food
Proměňujeme jídlo z ulice na zdravý luxus. Jsme přesvědčeni, že tělu prospěšná strava nemusí být nudná. Naše jídla připravujeme s respektem k přírodě a kulinářskému umění. Na ZMJ ve Šmilovského můžete ochutnat naše vegetariánské burgery a další speciality.

Blue Vegan Pig Shop
Jsme youtuberky  Markéta a Kamča. Po dlouhém přemýšlení (asi během pěti minut při jízdě autem) jsme si plácly na to, že spolu něco otevřeme. A tak se stalo. Ve Voroněžské ulici máme obchod s veganskými donuty a dalšími kulinářskými specialitami. Menu měníme každý den a pořád nás to baví. Těšíme se, až naše dobroty ochutnáte i vy. 

Patra
Patra jsou domovským podnikem Mezipater, kde věříme, že queer osvobozuje. Patra jsou komunitní kavárna a bar v Krymské ulici, ale taky galerie určená k setkávání a kultuře. Na ZMJ vám budeme točit pivo, servírovat dobrou náladu a úsměvy.

Praha 2, Prostor 8

Zažít město jinak poprvé ve Šmilovského ulici. Zveme vás na sousedskou slavnost, která se uskuteční před domem č. 8.